Per 2017-uosius įvykdyta 300 tūkst. kibernetinių atakų prieš Vokietijos kariuomenę

Vokietijos kariuomenės kibernetinio saugumo vadas generolas leitenantas Ludwig’as Leinhos’as atsikleidė, jog per pirmąsias 9 2017-ųjų metų savaites buvo įvykdyta šimtai tūkstančių kibernetinių atakų nukreiptų prieš Vokietijos ginkluotasias pajėgas. Išpuolius organizavo įvairūs programišiai siejami su Rusija.

Išviešintame pranešime spauda minėtasis pareigūnas teigė:

Turime būti pasiruošę bet kokioms grėsmėms, nesvarbu ar jos vykdomos tiesiogiai prieš mūsų valstybę, ar į pagalbą pasitelkiant programišius. Per pirmąsias 9 šių metų savaites Bundeswehr (ginkluotosios pajėgos) kompiuteriai buvo atakuojami daugiau nei 284 tūkst. kartų.

Leinhos’as nenurodė, kokio tipo atakos buvo įvykdytos, tačiau kariuomenės atstovai patvirtino, kad jokie svarbūs duomenys nutekinti nebuvo.

Dėka tokio itin augančio atakų nukreiptų prie kariuomenės kompiuterinę sistemą skaičiaus, smarkiai plečiasi ir kibernetinės gynybos departamentas. Bonn’o mieste besibazuojantis departamentas šiuo metu turi apie 250 kvalifikuotų specialistų. Šis skaičius turėtų išaugti net iki 13,500 iki 2017-ųjų metų vidurio.

Naujienų agentūros Reuters duomenimis, 2021 metais departamente turėtų dirbti jau 14,500 specialistų. Tik kvalifikuotos darbo jėgos augimas šioje srityje gali užtikrinti itin svarbių duomenų saugumą.

Kibernetinės atakos

Rūpestį šiuo klausimu išreiškia ir kitų valstybių atstovai. Iš Rusijos sklindančios kibernetinės atakos dažnai būna nukreiptos į politines partijas, rinkimines kampanijas ar valstybines įstaigas. Praėjusią siavaitę Vokietijos pareigūnai pranešė, jog atlaikė dvi galingas kibernetines atakas iš Rusijos programišių grupuotės “ Fancy Bear“. Tokių atakų esame sulaukę ir Lietuvoje – 2016 metais buvo įvykdyta DDoS ataka nukreipta prieš ministerijas.

Viena iš atakų prieš Vokietijos politines partijas įvykdyta 2016 metais naudojo apgaulės schemas, kuomet nusikaltėliai prisistatydavo esą NATO pareigūnai. Tikslui pasiekti buvo naudojami domenai susieti su NATO organizacija. Manoma, kad išpuolį įvykdė ta pati grupuotė.

Šių metų sausį JAV institucijų atliktas tyrimas atskleidė, jog Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas greičiausiai yra susijęs su minėtais išpuoliais. Manoma, jog pagrindinė jo intensija buvo susilpninti JAV demokratiją ir padėti išrinkti D. Trump’ą į prezidento postą.

Tyrimo išvadose pateikiamas įspėjimas, jog panašūs išpuoliai gali pasikartoti, o sukaupta patirtis ir technologijos ateityje bus pritaikytos tiek ir JAV, tiek ir jos sąjungininkėms visame pasaulyje.

Tuo tarpu Kremliaus atstovas spauda atrėžė, kad metami kaltinimai yra tik niekuo nepagrįstos alegorijos. Neva tyrimas yra labai mėgėjiškas, atliktas iš emocinių paskatų.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, jog kibernetinio saugumo užtikrinimas jau tapo kasdieniu darbu. Tai reiškia, kad šie pokyčiai gali turėti įtakos ir artėjantiems rinkimams, kurie įvyks rugsėjį. Kaip rodo praeitų metų JAV pavyzdys, internetiniai nusikaltėliai riinkimų kampanijos metu sėkmingai skleidė melagingą informaciją ir nutekino svarbius dokumentus.

Panašūs išpuoliai užfiksuoti ir Jungtinėje Karalystėje bei Prancūzijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai