LR institucijų interneto svetainių saugumo lygis – itin žemas

Neseniai parengtoje 2016 metų nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaitoje galima matyti, jog į daugiau nei pusę Lietuvos valstybinių organų internetinių svetainių yra lengva įsilaužti.

Šį trečiadienį LR krašto apsaugos ministerijoje buvo pristatyta minėta ataskaitą, kurią parengė saugumo ekspertai. Ataskaitos išvados šokiruojančios – į 48 proc. valstybinių svetainių įsilaužti yra sunku, tačiau net į 18 proc. labai lenga, o į 33 proc. – lengva.

Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos komentaras:

Tai reiškia, kad (įsilaužus) galima pakeisti turinį, galima įdėti melagingas žinias, galima įdėti kenksmingą kodą ir tokiu būdu prijungti kitų vartotojų kompiuterius, įdėti tokius virusus, kurie būtų aktyvuoti tam tikru metu ir iš vidaus įvykdytų ataką

Itin saldus taikinys nusikaltėliams – valstybiniai tinklapiai susiję su karyba, krašto apsauga ir slapta, konfidencialia informacija. Tai sukelia papildomus pavojus valstybiniu mastu. Kaip jau tikriausiai žinote, praeitų metų pavasarį prieš Lietuvą buvo įvykdyta gana didelio masto kibernetinė ataka. Jos metu nukentėjo keliolikos valstybinių institucijų informacinių technologijų sistemos.

isilauzimaivalstybinesinstitucijos-malwarerid

Minėtoji ataka buvo įvykdyta tradiciniu DDoS pavidalu. Jie buvo nukreipta konkrečiai prieš LR Seimo, Prezidentūros, Vyriausybės, įvairių ministerijų bei valstybinių institucijų tinklalapius. Kaip manoma pagal Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos atlikto tyrimo išvadas, DDoS ataka buvo skirta patikrinti, kiek stiprios ir atsparios yra LR valstybinės interneto svetainės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai