GitHub platforma patyrė DNS serverio ataką

Didžiausia DNS (angl. DDoS attack) serverio ataka iki šiol buvo laikomas išpuolis prieš „Dyn“ DNS serverius. Viskas kardinaliai pasikeitė po to, kai programišiai nukreipė savo ginklus į populiarią GitHub platformą. Puikiai suprantama, jog GitHub yra itin pamėgta pačių įvairiausių asmenų, o kartais yra vadinama „programuotojų duona“. Kad ir kaip ten bebūtų, šis pamėgtas portalas pateko į bėda, kuomet programišiai į jį nutaikė DNS ataką.

GitHub nebe pirmą kartą įvardijimas kaip programišių taikinys. Tiesa, nei viena praeityje inicijuota strategija nepasiekė to, ką sugebėjo padaryti ši DNS serverio ataka. Dabar ji laikoma pačia didžiausiai istorijoje.

Kas yra DNS serverio ataka?

DNS serverio ataka

Suprasti DNS atakos principus nėra itin sunku. Jos įgyvendinmas taip pat nereikalauja per daug žinių ar įgūdžių. Dažniausiai pakanka svetainėse ieškoti lengvai prieinamų vietų, kurias galima panaudoti piktavališkiems tikslams. Ataka įvyksta sėkmingai, jeigu programišiai sugeba išprovokuoti serverio, paslaugos ar infrastruktūros neprieinamumą.

Hakeriai tai pasiekia apkraudami serverio tinklus ir eikdovami jų resursus. DNS atakos metu paleidžiama daugybė įvairiausių užklausų, su kuriomis serveris paprasčiausiai nebegali susidoroti. Trumpai apžvelgsime ir kaip įvyko ataka prieš GitHub svetainę. Spėjama, jog įvyko masinis DNS užklausų siuntimas į daugybę teisėtų DNS serverių, pasisavinant pagridindinį taikinio adresą. Per sekundę programišiai sugebėjo išsiųsti 1.35 terabito duomenų ir aštuonioms minutėms išjungti GitHub platformą.

Ataka įvyko antradienį ir nors netruko labai ilgai, apie ją greit ėmė kalbėti visas pasaulis. Ir ši žinia sklido neveltui: juk tai viena iš didžiausių DNS atakų istorijoje. GitHub ir Akamai džiaugėsi, jog su iškilusiu pavojumi buvo sėkmingai ir greitai susidorota.

Šaltinis: threatpost.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai