Reguliariai tikrinti savo kompiuterio saugumą – puiki mintis. Atrodo, priėmus tokį sprendimą suklysti neįmanoma. Pasirodo, suklysti net ir labai paprasta, ypač jeigu skenuoti savo kompiuterius jus verčia tam tikra programa ar svetainė, o siūloma anti-kenkėjiška programa nėra pritaikyta jūsų operacinei sistemai. Būtent taip ir nutiko populiariajam Facebook socialiniam tinklui, kai jo kūrėjų idėja nebuvo priimta taip, kaip tikėtasi. Facebook ėmė versti savo vartotojus tikrinti savo kompiuterius. Jeigu šie nesutinka – jiems nebeleidžiama naudotis šios platformos paslaugomis.
Neskenuosite – negalėsite naudoti Facebook
Nors anksčiau pasirinkimas naudotis Facebook siūloma skenavimo įranga priklausė nuo pačių vartotojų, dabar šis socialinis tinklas ėmė versti naudotojus tai padaryti. Jeigu jūsų kompiuteris patenka į grupę įrenginių kurie galimai yra apkrėsti, jums galbūt jau teko susidurti su šio pasiūlymo keliamomis problemomis.
Nors idėja nėra bloga, Facebook ne viską apgalvojo. Daugelis vartotojų teigia, jog skenavimo įrange tinka tik Windows operacines sistemas naudojantiems žmonės. Kitas sistemas naudojantys asmenys negali pasinaudoti Facebook siūloma paslauga, o dėl to, taip pat nebegali prisijungti prie savo anketų. Tiesa, su šiuo privalomu skenavimu susiduria tikrai ne kiekvienas, o pakankamai maža Facebook socialinio tinklo naudotojų dalis. Išvengti šio skenavimo nėra taip jau ir sunku – kartais pakanka jungtis prie savo anketos naudojantis kita naršykle.
Nors saugumo specialistai nėra linkę sutikti su Facebook siūloma funkcija, joje galima įžvelgti ir teigiamų dalykų. Dauguma vartotojų labai atsainiai žvelgia į savo kibernetinį saugumą, o toks pastūmėjimas galėtų išgelbėti ne viena asmenį nuo kenkėjiškų programų. Tiesa, čia tenka susidurti su dar viena spraga Facebook skenavimo įrangoje.
Facebook siūloma funkcija turi daug spragų
Facebook neturi tiek daug informacijos apie savo vartotojų kompiuterius: jie negali teigti, jog vienas ar kitas įrenginys yra apkrėstas. Štai kodėl atrodo, jog Facebook atsitiktinai pasirenka vartotojus, kurie turėtų pasinaudoti jų siūloma funkcija. Nors skenavimas galėtų padėti kai kuriems asmenims, bet tikrai ne visiems.
Jeigu pasirenkate įvykdyti Facebook siūlomą skenavimą, turėtumėte žinoti dar kaiką. Anti-virusinės programos gauna prieigą prie viso jūsų kompiuterio turinio. Naudodamiesi Facebook programa, jūs leisite šiam socialiniam tinklui sekti jus Internete, bet ir sužinoti apie jūsų įrašytas programas, failus ir pnš. Kadangi daug žmonių tiki, jog Facebook ir taip surenka pakankamai informacijos apie vartotojus, toks akibrožtas gali sukelti dar didesnę nepalankumo bangą.
Šaltinis: wired.com.