Specialus simbolis gali nulaužti bet kurį iPhone

Parašė         vasario 19, 2018 16:13          0

Kaip ir kiekviena kompanija, Apple neretai yra priversta kovoti su jų įrenginiuose pasirodžiusiomis saugumo spragomis. Dauguma vartotojų nepatikėtų išgirdę, jog vienas simbolis gali stipriai pakenkti įvairių modelių iPhone, iPad ar Mac įrenginiams. Kaip rodo saugumo tyrėjų iš Italijos paskelbta informacija, tokia galimybė labai reali, o šia spraga pasinaudojančių pokštininkų vis daugėja.

Viena žinutė gali nebeleisti vartotojui naudotis jo Apple įrenginiu

Jau minėjome, jog apie spragą Apple įrenginiuose pirmieji paskelbė Italijos tyrėjai, dirbantys Blog Mobile World. Netrukus jų oficialioje svetainėje atsirado įrašas, pranešantis apie aptiktą klaidą, bei perspėjantys vartotojus atsargiau atverti naujai gautus pranešimus. Jau pranešta, jog nukentėję asmenys nebeturi galimybės normaliai naudotis savo iPhone ar kitu Apple produktu. Jie taip pat negali prisijungi prie populiariausių bendravimui skirtų programų kaip Facebook Messenger.

Paslaptingasis simbolis, galintis neigiamai paveikti jūsų įrenginį, – iš Telugu kalbos. Atidaryta žinutė su šiuo simboliu neužsikraus, ir prieiga prie Apple įrenginio bus užblokuota, Socialiniuose tinkluose jau spėjo paplisti perspėjimai, verčiantys vartotojus sudvejoti prieš atveriant gautas žinutes. Šia saugumo spraga gali pasinaudoti ne tik hakeriai, bet ir paprasti vartotojai. Tokių asmenų tikslas: patikrinti ar ši spraga iš ties gali sukelti tokį poveikį, arba iškrėsti pokštą savo draugui ar draugei. Kad ir kaip ten bebūtų, patariame jums nesinaudoti susidariusia situacija.

Kaip atgauti prieigą prie įrenginio gavus keistąjį simbolį?

Tiesa, ši saugumo spraga nėra itin rimta, kadangi sutvarkyti jos padarinius nėra itin sudėtinga. Kadangi vartotojams nebus leidžiama prisijungti prie tam tikrų susirašinėjimo programėlių, jie turi rasti kitą būdą į jas patekti. Paprašykite kad vienas iš jūsų draugų atsiųstų jums žinutę į užblokuotą programėlę. Tuomet, jums bus leista ją atverti. Po to ištrinkite susirašinėjimą su žmogumi, kuris ir atsiuntė jums kenkėjišką simbolį. Taip problema turėtų susitvarkyti ir jūs vėl galėsite laisvai naudotis savo iPhone ar kitu Apple produktu.

Apie šią saugumo spragą Appe jau buvo informuota. Kaip žadama, klaida bus sutvarkyta artimiausiu metu, greičiau nei vartotojus pasieks iOS 11.3 atnaujinimas. Kol problema bus galutinai išspręsta, siūlome atsargiai atidarinėti gautas žinutes.

Šaltinis: bgr.in.

 
Avatar

Kompiuterinių virusų tyrėja |  

Aš esu kompiuterinių virusų tyrėja, kurios specializacija - tyrinėti naujus išpirkos virusus, tačiau neapsiriboja vien šio tipo infekcijų tyrimais. Mano nuomone, Interneto lankytojai dažnai nuvertina bei neįžvelgia rimtos grėsmės, kurią iš tiesų kelia išpirkos virusai. Neretai, lankytojai neturi tinkamų šaltinių, iš kurių būtų galima lengvai pasiekti naujausią informaciją iš kibernetinio pasaulio. 2-viruses.com tyrėjų tikslas – siekti, jog svarbūs pranešimai apie naujai pasirodžiusius virususbei apgaules būtų lengvai pasiekiami visų Interneto vartotojų.

 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.