Pavogtos “Sostų Karų” serijos: kibernetinė ataka prieš HBO

Vienas iš karščiausių šios vasaros serialų įklimpo į didelę bėdą, kuomet programišiai nulaužė HBO serverius ir pavogė dar nepublikuotos medžiagos. Nors Sostų Karų (Sostų Žaidimų) gerbėjai gali džiūgauti išgirdę apie galimybę anksčiau išvysti taip laukto serialo įvykius, tačiau šou kūrėjams turėtų kilti visšikai kitokios emocijos. Kadangi septintasis sezonas – paskutinis šiam serialui, jo kūrėjai išties ketino didinti įtampą su kiekviena naujai pasirodžiusia serija. Deja, po sėkmingos hakerių atakos, sunku nuspėti tolimesnį šou likimą.

Kol kas nežinoma kokia informacija buvo iš ties pagrobta, tačiau jos kiekis turėtų siekti 1,5 terabaitus. HBO jau spėjo sunerimti ir dėl kitų savo projektų, kuriuos programišiai galimai pavogė. Tokią situaciją pilnai gali suprasti tik tie, kuriuos ištiko panašus likimas: dar visai neseniai, Karibų Piratų premjerą buvo sugadinta, kuomet filmas buvo nutekintas į Torrent piratavimo svetainę.

Sostų karai

HBO ne pirmą kartą turi taikstytis su panašiais nesklandumais: keturios penktojo Sostų Karų sezono serijos jau buvo atsidūriusios Internete dar prieš joms spėjant pasirodyti plačiuosiuose ekranuose.

Šios kibernetinės atakos kaltinininkai jau spėjo įvardinti savo tikslą: sugadinti Sostų Karų serijų premjeras. Gali būti, jog pirmieji šūviai bus paleisti jau netrukus, kadangi programišiai grasina paviešinti kitos savaitės serijos scenarijų. Nors daugelis fanų dar mėgaujasi vakar Lietuvoje pasirodžiusia trečiąja serija „Karalienės kerštas“ (angl. The Queens Revenge), nėra aišku ar hakeriai išpildys savo grasinimus. Jeigu Internete jau dabar pasirodytų ketvirtoji šio sezono serija, žiūrovų reitingai sekmadienio vakarą stipriai smuktų.

Natūralu tikėtis, jog tokie įvykiai privers filmų kūrėjus akyliau saugoti savo serverius, tačiau kol kas tokių tobulėjimų neįžvelgiame. Netrukus po įvykdytos atakos, žurnalistai sulaukė tokios žinutės:

„Sveika, žmonija. Kibernetinių atakų era prasidėjo: įvyko vienas iš didžiausių informacijos nutekėjimų. Apie ką mes kalbame? Pamiršome paminėti: ogi apie HBO ir jų Sostų Karų serialą. Jūs esate vieni iš laimingųjų pionierių kuriems bus leista savomis akimis išvysti bei parsisiųsti mūsų sugautą grobį. Megaukitės ir skleiskite žinią. Kas tai padarys geriausiai, sulauks mūsų interviu. Prisiminkite, HBO dienos suskaičiuotos.

Šiuo metu, dar nei viena serija nebuvo paviešinta. Tiesa, fanai greičiausiai reguliariai tikrins įvairius piratavimo portalus su viltimi rasti naujausiąją Sostų Žaidimų seriją.

Šaltinis: theguardian.com.

Skaityti "Pavogtos “Sostų Karų” serijos: kibernetinė ataka prieš HBO" kitomis kalbomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai