Sugadinta premjera: nutekintas naujasis Karibų Piratų filmas

Nekantraujate pamatyti naująją, įtampos kupiną Karibų Piratų dalį? Programišiai išreiškė didelę nepagardą filmo kūrėjams viešai papublikuodami dar oficialiai nerodyto filmo medžiagą į The Pirate Bay svetainę. Jei gerbėjai negalėjo sutramdyti savo entuziazmo dar kartelį išvysti Johnny Depp kaip suktąjį piratą Jack Sparrow, šie galėjo pasinaudoti puikia galimybe savo mylimą aktorių išvysti minėtame amplua anksčiau nei filmas pasirodys didžiuosiuose kino ekranuose. Pasaulyje Karibų Piratų premjera planuojama gegužės 24 dieną, o Lietuvoje ji įvyks 25-26 dienomis, kadangi gegužės 25 dieną planuojama DELFI premjera.

Nusikaltėlį, potencialiai įvykdžiusį šį kibernetinį nusikaltimą, įvardinti nebuvo sudėtingai. Programišius, pravarde The Dark Overlord, jau kuris laikas taikosi į dar oficiailiai neišleistus kino filmus ir serialus. Serialo „Oranžinė – nauja juoda“ kūrėjai jau patyrė nesklandumų dėl šio hakerio inicijuojamos veiklos.

Visai neseniai, programišius savo Twitter paskyroje paskelbė internetinę nuorodą, kuri vartotojus nukreipė į failų saugyklą. Iš jos, vartotojai galėjo lengvai parsisiųsti pirmąsias 10 „Oranžinė – nauja juoda“ serijų. Žinoma, serialo transliuotojas Netflix greičiausiai patyrė didelių nesklandumų kuomet serijos, turėjusios pasirodyti 2017 metų vasarą, buvo paviešintos daug anksčiau.

Galite įsivaizduoti, kokius nesklandumus patirs Karibų Piratų kūrėjai. Per pirmąsias savaites, filmai kūrėjams atneša daugybę tūkstančių dolerių, tačiau jeigu geros kokybės filmą iš kart galima parsisiųsti Internete, ar gerbėjai užplūs kino sales? Susidomėjimas nutekintais filmais gali itin sumažėti, o tai lems mažesnes pajamas. Tačiau kodėl šio filmo medžiaga atsidūrė programišiaus rankose?

Pasirodo, hakeris sugebėjo įsilaužti į įmonės, tvarkiusios garso parametrus, serverį. Po to, kibernetinis nusikaltėlis reikalavo išpirkos už tai, jog šį atradimą pasilaikytų sau ir jo nepaviešintų. Kadangi filmo kūrėjai nepasidavė šantažui, Karibų Piratai: Salazaro Kerštas atsidūrė Internete.

Nors vartotojai turėtų džiaugtis tokiomis retomis galimybėmis filmus ar serialus pamatyti prieš jų oficialų išleidimą, dėrėtų atsikratyti tokio savanaudiško mąstymo. Filmų kūrimo išlaidos siekia itin dideles sumas, todėl natūralu, jog kūrėjai nori būti atitinkamai atlyginti už savo pastangas. Disney tegia, jog nutekinto filmo versija nėra oficiali. Tai reiškia, jog kino teatruose transliuojamas filmas skirsis.

Rekomenduojame vartotojams nesisiųsti filmų nelegaliais būdais, o paremti filmo kūrėjus. Kadangi The Dark Overlord gali taikytis ir į artimiausius projektus, privalu apsaugoti filmų autentiškumą.

Šaltinis: grahamcluley.com

 
 - Kompiuterinių virusų tyrėja
Aš esu kompiuterinių virusų tyrėja, kurios specializacija - tyrinėti naujus išpirkos virusus, tačiau neapsiriboja vien šio tipo infekcijų tyrimais. Mano nuomone, Interneto lankytojai dažnai nuvertina bei neįžvelgia rimtos grėsmės, kurią iš tiesų kelia išpirkos virusai. Neretai, lankytojai neturi tinkamų šaltinių, iš kurių būtų galima lengvai pasiekti naujausią informaciją iš kibernetinio pasaulio. 2-viruses.com tyrėjų tikslas – siekti, jog svarbūs pranešimai apie naujai pasirodžiusius virususbei apgaules būtų lengvai pasiekiami visų Interneto vartotojų.
 
 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *