Ar gali „HoeflerText“ pranešimas sukelti virusus ar net Locky?

Parašė         vasario 22, 2018 11:22          0

Visai neseniai pranešėme apie itin didelę apgaulingų elektroninių laiškų siuntą, skirtą platinti Locky išpirkos virusą. Apskaičiuota, kad daugiau kaip 23 milijonai virusą skleidusių pranešimų buvo įšsiųsta per 24 valandas. Tai – viena iš didžiausių atakų, įvykdytų 2017 metais. Kiekvienam Interneto lankytojui reikia prisiminti, jog tikrinti savo elektroninio pašto dėžutės derėtų itin atsargiai, kadangi įvairaus plauko kenkėjiškos programos gali būti platinamos kaip tik apgaulingų laiškų dėka.

„HoeflerText“ pranešimas: kas tai ir ką jis gali padaryti?

Apie pavojus, kuriuos kelia „HoeflerText“ pranešimas žinota jau daugelį metų. Ši apgaulinga lentelė dažnai pasirodo Google Chrome ar Mozilla Firefox vartotojams. Ji teigia, jog lankoma svetainė nebus pilnai užkrauta, kadangi reikia atnaujinti HoeflerText foną. Deja, tai tėra tik melagingas pranešimas, siekiantis apkrėsti Interneto vartotojus infekcijomis. Daugelį kartų išpirkos virusai buvo platinami dėka šios suktos lentelės. Vienas iš žymiausių: Locky virusas, kuris dar net nesiruošia trauktis.

Jeigu vartotojas sutiks atnaujinti HoeflerText foną, jo operacinę sistemą pasieks kenkėjiški failai, tiksliau, JavaScript failai. Tai nebus išpirkos virusas, tačiau galės lengvai jį parsiųsti į įrenginį. Tiesa, jeigu naudojate Internet Exlorer ar kitą naršyklę, manoma, jog šie pranešimai jums bus nepažįstami.

Naujausiais duomenimis teigiama, kad „HoeflerText“ apgaulingas pranešimas gali platinti ne išpirkos virusą ar kitą infekciją, bet NetSupportManager Remote Access Tool. Ši programa gali suteikti nuotolinę prieigą prie kompiuterinės sistemos. Kaip jau galite spėti, tokia kontrolė turėtų išties patikti programišiams. Šią naujieną pirmasis paskelbė saugumo tyrėjas Brad Duncan. Palo Alto Networks blogo įraše, jis plačiau paaiškino savo radinį ir atkreipė dėmesį į tai, jog kartais platinti RAT – apsimoka labiau nei išpirkos virusus. Juk daug vartotojų gali saugoti savo failus kituose vietose, kas gali padėti jiems išvengti reikalo mokėti išpirkas.

Šaltinis: researchcenter.paloaltonetworks.com.

 
Avatar

Kompiuterinių virusų tyrėja |  

Aš esu kompiuterinių virusų tyrėja, kurios specializacija - tyrinėti naujus išpirkos virusus, tačiau neapsiriboja vien šio tipo infekcijų tyrimais. Mano nuomone, Interneto lankytojai dažnai nuvertina bei neįžvelgia rimtos grėsmės, kurią iš tiesų kelia išpirkos virusai. Neretai, lankytojai neturi tinkamų šaltinių, iš kurių būtų galima lengvai pasiekti naujausią informaciją iš kibernetinio pasaulio. 2-viruses.com tyrėjų tikslas – siekti, jog svarbūs pranešimai apie naujai pasirodžiusius virususbei apgaules būtų lengvai pasiekiami visų Interneto vartotojų.

 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.