Wikileaks: atakuodami Linux sistemas, CŽV naudojo OutlawCountry kenkėjišką programą

Naujausios žinios iš Wikileaks sukrėtė Interneto vartotojus it griaustinis iš giedro dangaus. Pagal aptiktus duomenis, CŽV vykdė intensyvias atakas, nukreiptas prieš Linux operacinių sistemų vartotojus. OutlawCountry – kenkėjiškos programos pavyzdys, kurios vartojimo instrukcijos buvo paskelbtos jau 2015 metais. Žinoma, CŽV tikėjosi, jog jų smulkiai aprašyto plano detalės liks paslaptyje, tačiau Wikileaks veikla nebesuteikia šiai agentūrai tokios privilegijos.

Remiantis Wikileak paviešintu, 8 puslapių protokolu, OutlawCountry kenkejiška programa turėjo apkrėsti silpnai apsaugotas Linux operacines sistemas. Infekcijos tikslas – įrenginių veiklos srautą nukreipti į CŽV priklausančius serverius. Virusas pradeda savo veiklą kaip branduolio modulis. Netrukus po jo atvykimo, kenkėjiška programa inicijuoja pakeitimus ugniasienėse. Galiausiai, visas įrenginio veiklos srautas yra persiučiamas CŽV agentūrai.

OutlawCountry programa

Koks šios atakos tikslas? Kaip jau tapo įprasta, CŽV dar kartelį, peržengdama saugumo ir privatumo nuostatas, stengiasi akylai stebėti vartotojus. OutlawCountry kenkėjiška programa suteikia galimybę agentūrai sužinoti apie kiekvieno vartotojo veiksmus. Taigi, žinome, kaip veikia ši kenkėjiška programa ir kokiems tikslas ji buvo naudojama. Vis dar neaišku tik tai, kaip virusas plito.

Žinome, kad tokio tipo infekcija negalėjo pasiekti kompiuterio įrenginių pačiais paprasčiausias būdais: per apkrėstas reklamas ar įtartinus elektroninius laiškus. Žinoma, CŽV neišreiškia didelių simpatijų Wikileaks veiklai. Mike Pompeo, pagridinginis CŽV vadovas, išreiškia padidėjusią įtampą bei pastangas apsaugoti CŽV informaciją:

„Tai labai sunku. Iš mūsų vogti dabar bando ne tik kitų valstybių institucijos, bet ir priešiškai nusiteikusios, puikiai remiamos, nevalstybinės organizacijos. Viena iš jų – Wikileaks, kuri bando vogčiomis gauti informacijos apie amerikiečių paslaptis. Jų tikslas – kenkti Jungtinėms Amerikos Valstijos ir demokratijai.

Spręskite patys, ar CŽV turi teisę inicijuoti bei slėpti tokius planus kaip OutlawCountry kenkėjiškos programos skleidimas. Linux operacinių sistemų kūrėjai stengiasi rasti išeitį iš šios situacijos, tačiau daugelis žmonių jaučiasi lyg jų privatumas būtų stipriai pažeistas, kadangi CŽV galėjo tyliai sekti jų veiklą.

Šaltiniai: hothardware.com, time.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai