WannaCry sukrėtė pasaulį netikėtomis atakomis – sužinok kaip jų galima išvengti

Išpirkos virusai – ne itin maloni tema pirmadieniui. Kita vertus, kuomet ima aidėti aplink visą pasauly nuvilnijusi išpirkos virusa ataka, tyla prilygtų nusikaltimui. Penktadienį įvykusi WannaCry ataka sėkmingai paveikė tūkstančius asmeninių ir įmonėms priklausančių kompiuterinių sistemų. Atakos nusidriekė per visą pasaulį, nuo Jungtinių Amerikos Valstijų iki Europos, Azijos bei Afrikos.

WannaCry virusas – akivaizdi grėsmė visam pasauliui, kadangi juo apkrėsti buvo kompiuteriai beveik iš visų valstybių. Tiesa, saugumo tyrėjai spėja, jog šio išpirkos viruso pasirodymas dar nebaigtas. Yra keletas vardų, kuriuo WannaCry gali būti įvardintas: WanaCryptor, Wanna Crypt, Wanna Decryptor. Dažniausiai, šis išpirkos viruso variantas taikosi tik į Windows operacines sistemas.

Iš anksto numatyti tokio mąsto ataką yra neįmanoma. Šiuo atveju, WannaCry virusas sugebėjo išgarsėti tik per keletą valandų nuo savo veiklos pradžios. Pirmieji šios infekcijos pėdsakai buvo aptikti Jungtinėje Karalystėje, kuomet keletas sveikatos priežiūros institucijų negalėjo prisijungti prie savo sistemų. Vietoj to, ekraną blokuojanti lentelė reikalavo išpirkos. Daug verslo įmonių buvo apkrėstos WannaCry virusu, kai kurios iš jų net trumpam turėjo sustabdyti savo veiklą. Mokymosi įstaigos kaip universitetai, oro uostai, telekomunikacijas teikiančios įmonės taip pat tapo šio išpirkos viruso aukomis.

Nors WannaCry ir sugebėjo apkrėsti tūkstančius kompiuterinių sistemų, jo plitimas greit buvo sustabdydas. Saugumo tyrėjai iš MalwareTechBlog pasiūlė trumpalaikę išeitį. Tiesa, reikia pabrėžti, kad tai tėra trumpalaikis problemos sprendimas. Spėjama, kad programišiai gali artimiausiu metu atnaujinti WannaCry veiklą. Buvo prognozuojama, jog nauja atakų banga bus pastebėta šiandien, bet kol kas tokių žinių neturime. Pasistenkite būti kuo atidesnis kibernetinėje erdvėje.

WannaCry išpirkos virusas keliauja kaip kirminas, nepastebėtai įšliaužiantis į kompiuterines sistemas. Vienintelis būdas kaip užtikrintai apsisaugoti nuo šio viruso: įdiegti atnaujinimus Windows kompiuteriams. Kadangi šią savaitę gali įvykti daug panašių išpirkos virusų atakų, rekomenduojame tai padaryt kaip įmanoma greičiau.

Kaip jau minėjome, itin svarbu laiku atnaujinti savo kompiuterinę sistemą. Taip pat, neatidarykite nuorodų ar priedų, kuriuos radote elektroniniuose laiškuose. Nepamirškite savo įrenginio apsaugoti anti-kenkėjiškomis programos.

Pirmadienį jau pasirodė keletas variantų, kuriais programišiai stengėsi imituoti taip plačiai pagarsėjusią WannaCry infekciją. DarkoderCryptor, Aron WanaCryptor 2.0 Generator v1 ir panašūs virusai buvo pastebėti saugumo tyrėjų. Panašių variantų atsiradimas mums kelia didelį nerimą, kadangi plataus mąsto išpirkos virusų atakos gali pasikartoti dar kartą. Dar kartą primenate itin akylai naršyti Internete, venkite nežinomų svetainių ar failų.

Kita vertus, WannaCry sukelta banga pritraukė itin didelį žiniasklaidos dėmesį. Daug naujienų portalų ėmėsi iniciatyvos aprašyti šį įvykį ir padėti vartotojams apsisaugoti nuo šio viruso. Nors šio išpirkos viruso inicijuota veikla kelia itin didelį susirūpinimą, galbūt ji padės vartotojams atsikvošėti. Naršytojai turi suprasti, kad tokio tipo virusai – reali grėsmė, kurios reikia bijoti ir vengti.

Šaltinis: indianexpress.com

Šaltinis: https://www.2-viruses.com/wannacry-hits-the-world-sudden-attacks-and-how-to-avoid-them

Skaityti "WannaCry sukrėtė pasaulį netikėtomis atakomis – sužinok kaip jų galima išvengti" kitomis kalbomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai