WannaCry nugalėjęs tyrėjas suimtas: jis įtariamas sukonstravęs Kronos Trojaną

Marcus Hutchins arba Twitter kibernetinėje erdvėje labiau žinomas kaip MalwareTech yra laikomas didvyriu, netyčiomis sugebėjusiu išgelbėti pasaulį nuo itin skaudžių praradimų jeigu WannaCry infekcija būtų ir toliau plitusi. Žinoma, šis žygdarbis buvo visiškai užmirštas kai Hutchins buvo suimtas Las Vegase. Tariamasis nusikaltėlis yra laikomas programišiu, sukūrisiu Kronos banko Trojaną. Tačiau gal visa ši situacija tik nelemtas nesusipratimas?

Praėjusią savaitę, Hutchins buvo suimtas Las Vegase. Ilgą laiką tyrėjas negalėjo susisiekti su savo šeima ar draugais, todėl netruko kilo įtarimai, kodėl vaikinas neįsėdo į lėktuvą ir negrįžo namo. Greit buvo išiaiškinta, kad jis kaltinamas bendradarbiavimu su viešai neįvardintu asmeniu, kuris padėjo MalwareTech pasipelnyti is Kronos Trojano.

MalwareTech suimtas

Mes ne pirmą kartą girdime apie šį virusą: jis dažniausiai platina suklastotus Internetinių bankininkysčių portalus, kuriuose vartotojai skatinami suvesti savo duomenis ir prisijunti prie savo sąskaitos. Tiesa, tikroji šių svetainių demonstravimo priežastis – hakerių bandymas patekti į vartotojų paskyras.

Papildoma informacija apie Kronos banko Trojaną

Virusas nenurimsta nuo 2014m. FTB agentai tikina, jog MalwareTech yra atsakingas už šį kenkėjišką infekciją ir turi už tai atsakyti. Jis tariamai dirbo ne vienas, bet jo partneris turėjo kitokį uždavinį: Hutchins sukonstruotą Trojaną pardavinėjo slaptuose forumuose.

Situacija sudėtinga: nors FTB teigia turinti įrodymų, svarių argumentų, tačiau jais dar nepasidalino viešai. Žinome tik tai, jog MalwareTech neigė savo kaltę ir neprisipažįsta įvykdęs nusikaltimą.

MalwareTech – gerai žinomas virusų tyrėjas, ir WannaCry sustabdymas nebuvo pirmasis jo nuopelnas. Jis, drauge su kitais žmonėmis, bando internetinę erdvę padaryti saugesne. Štai kodėl jo draugai ar kolegos negali patikėti, jog Hutchins galėjo sukurti Kronos Trojaną.

Kolkas sunku nuspręsti kaip įvykiai klostytis toliau. Kaip žinoma, Hutchins advokatė – itin profesionali ir bandys padėti savo klientui. Jeigu MalwareTech iš ties niekuo dėtas, visa situacija pasirodys esanti iš nieko išpūstas burbulas. Tiesa, vaikiną palaikantys asmenys siūlo žmonėms prisidėti prie aukų jį išlaisvinti. Teismo nuosprendžiu, tyrėjas negalėjo padengti aukštai iškeltos užstato sumos, siekiančios 30 tūkstančių dolerių. Kol kas, jo išlaisvinimo operacijai suaukota 12 tūkstančių dolerių – pradžia padaryta.

Šaltinis: time.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai