Turite Myspace paskyrą? Į ją įsilaužti itin paprasta

Galbūt 2005m. Myspace ir buvo lyderis socialinių tinklų srityje, tačiau dabar, jo vietą akivaizdžiai užėmė pažangesni Internetiniai puslapiai. Myspace turi tenkintis skurdesniu naudotojų sąrašu ir guostis praeities šlovės prisiminimais. Juk Myspace – pionierius socialiniuose tinkluose, anksčiausiai pristatęs susirašinėjimui skirtą programėlę.

Iki dabar, Myspace leidžia vartotojams dalintis nuotraukomis, įrašais, dainomis, vaizdo įrašais, bei taip pat suteikia galimybę kurti privačias susirašinėjimo grupes. Nors daug vartotojų jau seniausiai pasiuntė Myspace į kapinyną, kiti bando jame rasti teigiamų bruožų ar net lyginti šią svetainę su Facebook.

Myspace saugumo spragos

Ar toliau naudosite Myspace paskyrą priklauso nuo jūsų pasirinkimo. Jeigu nutarsite nebesinaudoti šia paslauga, turėtumėte pašalinti savo paskyrą. Žinoma, kadangi daugelis vartotojų registravosi į Myspace gana seniai, jie gali patirti sunkumų bandydami prisiminti savo senus slaptažodius. Paskyros atkūrimo proceso metu išaiškėjo keletas itin svarbių saugumo spragų.

Įprastai, paskyros atkūrimui yra pasitelkiamas elektroninio pašto adresas, į kurį vartotojas gauna iš naujo sugeneruotą slaptažodį arba patvirtinimo nuorodą. Keista, jog Myspace to nereikalauja ir atkurti paskyras padeda vien šiai paskyrai priklausantis slapyvardžis, vardas bei gimimo data. Galbūt kai kuriems vartotojams tai atrodys pakankamai paranku, tačiau tai ne pirmas kartas kai dėl patogumo nukenčia paslaugų saugumas. Kas bus, jeigu programišius ar paprastas žmogus sužinos anksčiau paminėtas tris detales ir prisijungs prie jūsų paskyros?

Akivaizdu, jog nereikia įdėti didelių pastangų bandant įsilaužti į Myspace paskyras. Mums ši saugumo spraga atrodo iš ties rimta. Rodos, Myspace atstovai turėtų į ją kaip įmanoma greičiau atkreipti dėmesį. Deja, Myspace reakcija buvo visiškai kitokia. Kuomet jo atstovams buvo pranešta apie aptiktus trūkumus, jie neišleido jokio įspėjimo savo vartotojams bei neparodė iniciatyvos spragoms sutvarkyti.

Leigh-Anne Galloway informavo Myspace apie keistą paskyrų atkūrimo procesą jau balandžio mėnesį, tačiau nesulaukė jokių garantijų, jog aptiktos spragos bus pašalintos. Nors šis puslapis prarado didžiąją dalį savo pasisekimo, nebūtume tikėjęsi, jog jo šeimininkų požiūris taps toks atsainus. Galloway viešai paskelbė apie savo aptiktas spragas stengdamasi užtikrinti, kad vartotojai apsaugotų savo informaciją.

Derėtų pasvarstyti, ar verta naudotis Myspace (ar jame turėti seną paskyrą), kuomet saugumo priemonės tapo tokios silpnos. Nėra būdų kaip apsaugoti savo paskyrą nuo galimo paskyros atkūrimo. Vienintelis būdas yra ją ištrinti, kol jūsų seni įrašai nebuvo peržiūrėti nepatikimų asmenų.

Šaltinis: wired.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai