Sukčių platinamas virusas prisidengiant Maxima vardu

Maxima_Facebook_virusas

Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle Facebook paplitos virusas, prisidengęs „Maxima“ prekiniu ženklu. Bendrovės „Maxima LT“ atstovai suskubo informuoti, kad jie nėra niekaip susiję su šia akcija ir paragino vartotojus būti budriais.

Internetiniai sukčii, prisidengę visiems puikiai pažįstamu prekės ženklu, kviečia dalyvauti žaidime ir turėti galimybę laimėti 150 eurų vertės dovanų čekius. Bendrovės atstovai išplatintame pranešime spaudai pareiškė, kad tokios akcijos neorganizuoja ir žmonės neturėtų atskleisti savo asmeninės informacijos fiktyvaus konkurso organizatoriams. Visi bendrovės organizuojami žaidimai ir akcijos yra paviešinti jų oficialiame tinklapyje, skiltyje „Teminės akcijos“.

„Ne pirmą kartą „Maximos“ vardu plintanti melaginga informacija ne tik daro žalą mūsų kaip bendrovės reputacijai, bet ir kenkia mūsų pirkėjams ir visiems šalies gyventojams. Neteisėtai pasinaudojant „Maximos“ vardu bandoma surinkti gyventojų duomenis, galimai siekiama kitų tikslų. Šiandien dar nesukurta išties efektyvių priemonių, kaip kovoti su tokia melagingai plintančia informacija, ypač, kai į jos platinimą įtraukiami ir patys vartotojai. Kviečiame visus interneto vartotojus atpažinti panašius virusus ir jų neplatinti. Geriausias būdas kovoti su panašiais išpuoliais – būti informuotiems ir padėti vieni kitiems lengviau atpažinti apgaulę internete“

Žaidimas plinta viruso principu – žmogus paspaudęs ant nuorodos yra nukreipiamas į iššorinį tinklapį, kuriame yra prašoma užpildyti savo asmeninius duomenis ir tokiu būdu užsiregistruoti žaidime prizams laimėti. Taip pat reikalaujama leidimo pasiekti socialinio tinklo paskyros kontaktus bei dalintis informacija žmogaus vardu, tad visi aukos draugų saraše esantys asmenys gauna asmeninę žinutę, su kvietimu prisijungti prie žaidimo, o informacija apie akciją automatiškai pasidalinama iš asmeninės žaidėjo paskyros.

Norėtume atkreipti dėmesį, kad paskutiniu metu „Facebook“ socialiniame tinkle gausu kenkėjiškos informacijos, todėl vartotojai turėtų būti itin atsargūs. Pieš spausdami ant nuorodų socialiniuose tinkluose, atkreipkite dėmesį į URL adresą (į kurį būsite nukreipti) ir įsitikinkite, jog jis yra saugus ir patikimas. Net jei gaunate nuorodą asmenine žinute iš pažįstamo žmogaus, neskubėkite jos atidarinėti, nes kaip ir šiuo konkrečiu atveju, tai gali būti viruso automatiškai išplatintas pranešimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai