Sukčiai apsimeta LinkedIn darbuotojais siųsdami netikrus darbo pasiūlymus

Rasti gerai apmokamą, stabilią darbo vietą nėra lengva. Geri pasiūlymai neatsiranda iš niekur, nebent esate aktyvus LinkedIn klientas. Ši svetainė – lengvai atpažįstama tiems, kurie jau yra bandę ieškoti naujų karjeros galimybių ir pasirinkę LinkedIn paslaugas šiam tikslui įgyvendinti. Pasirodo, apgavikai apsimeta patikimais LinkedIn atstovais ir siunčia melagingus elektroninius laiškus. Šie pranešimai informuoja vartotojus, jog netoliese, jiems yra siūloma darbo vieta. Taip pat, žinutė nurodo, jog gavėjai turi jiems pateikti savo CV anketą.

Taip, supratote teisingai: šiuos laiškus siunčia ne LinkedIn, bet tikrų tikriausi apgavikai. Kaip gi ši afera veikia? Kadangi laiškai reikalauja apgavikams suteikti prieigą prie vartotojų CV, tokio veiksmo pasėkmes atspėti nėra itin sunku. Nepatikimi asmenys taip gali sužinoti daug duomenų, kurie dažniausiai yra nurodomi šiose anketose. Jūsų gyvenamoji vieta, mobiliojo telefono numeris, amžius ir kita konfidenciali informacija bus galimai panaudojama ateities suktybėms. Nepasitikėkite laiškais kuriuos tariamai siunčia LinkedIn. Iš tiesų, apgavikai bando iš jūsų išgauti naudingos informacijos.

Kai kurie vartotojai gali nesugebėti atpažinti melagingų laiškų, tačiau privalu žinoti kaip tai padaryti. Pasistengsime išvardinti triukus, kurie turėtų jums padėti suprasti, jog gautas elektroninis laiškas yra sukurtas apgavikų. Pirmiausia, siūlome peržvelgti pranešimą ir nuspręsti, ar laiškas atrodo skirtas būtent jums, t. y. ar jame pateikiama jūsų asmeninė informacija. Dažniausiai, kuomet apgavikai siunčia laiškus didelėms žmonių grupėms, jie vengia bet kokių individualių detalių. Apgavikiški laiškai dažniausiai būna parašyti itin abstrakčiai – tam, kad būtų tinkami visiems. Tiesa, net jeigu laiške yra nurodytas jūsų vardas ar kita asmeninė smulkmena – neskubėkite patikėti tokių pranešimų patikimumu.

Kuomet garsios korporacijos kaip LinkedIn susisiekia su savo klientais, elektroniniai laiškai yra siunčiami iš jų oficialių elektroninio pašto dėžučių. Būtina atkreipti dėmesį į adresą, kuris yra nurodytas kaip gauto pranešimo siuntėjas. Jeigu šis skiriasi nuo to, kuris yra nurodytas kaip oficialius tam tikros organizacijos informacijos tiekėjas, laiškas yra suklastotas. Jeigu abejojate, tiesiog susisiekite su institucija ir pasiteiraukite, ar tam tikro elektroninio adreso siunčiami laiškai turėtų būti laikomi patikimais.

Galiausiai, apgavikų sukurti laiškai neretai būna pilni gramatinių ar skyrybos klaidų. Patikimos institucijos stengsis jų išvengti ir pateikti taisyklingai parašytas žinutes. Atsitiktinės klaidos gali pasitaikyti bet kam, bet jeigu elektroninis laiškas yra parašytas itin atmestinai, derėtų sunerimti.

Jūsų CV anketa turėtų būti suteikiamas tik patikimiems LinkedIn atstovams. Jeigu gausite laišką, kuris atitinka prieš tai paminėtus punktus, tikrai nepasidalinkite savo trumpa autobiografija su jo siuntėjais.

Šaltinis: helpnetsecurity.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai