Skygofree: itin pavojinga Android šnipinėjimo programa

Parašė         sausio 18, 2018 14:46          0

Saugumo tyrejai iš SecureList paskelbė apie itin retą Android šnipinėjimo programą. Pavadinta Skygofree vardu, ji pasižymi bruožais, kurių specialistai dar nebuvo matę. Nors virusas buvo aptiktas praėjusių metų spalio mėnesį, manoma, jog Skygofree programa veikė nuo 2014m.

Įspūdingi Skygofree Android šnipinėjimo programos bruožai

Tyrėjai jau nurodė pakankamai daug veiksmų, kuriuos šis virusas gali atlikti. Pavyzdžiui, Skygofree gali lengvai nutekinti jūsų pokalbius WhatsApp programėlėje, įrašinėti atsitiktinius garsus per jūsų telefono mikrofoną, bei manipuliuoti Wi-Fi. Išsiaiškinta, jog programišiai gali vartotojus automatiškai prijungti prie pavojingų Wi-Fi tinklų.

Žinoma, 2014m. sukurta Skygofree ne visuomet buvo tokia pavojinga ir iš pradžių galėjo priminti bet kurią kenkėjišką programą. Tačiau dabar, specialistai įvertina šią šnipinėjimo programą kaip itin pavojingą: ji gali net pradėti nuotoliniu būdu valdyti Android įrenginį.

Taip pat, Skygofree gali vogti vartotojų SMS žinutes, įrašus, kalendoriuje pažymėtus renginius, nuotraukas, vaizdo įrašius. Programa taip pat gali sekti jūsų buvimo vietą. Dažniausiai, vartotojų Android įrenginiai apsikrečia Skygofree šnipinėjimo programa dėl apgaulingų svetainių. Šis specifinis virusas plinta per netikras Interneto prieigą teikiančių įmonių puslapių versijas. Nors vartotojai tikėtųsi, jog 2014m. pasirodęs virusas pamažu išnyktų, Skygofree neatrodo pasiruošęs užbaigti savo karjerą. Pati aktyviausia viruso stadija – 2015m.

Skygofree taikosi į vartotojus iš Italijos

Spėjama, kad ir patys Skygofree kūrėjai yra ne kas kitas, bet italų kilmės programišiai. Daug įtarimų kelia tai, jog „Negg“ kompanijos pavadinimas yra pastebėtas tarp Skygofree kodų.

Aptikti šią Skygofree šnipinėjimo programą nėra taip paprasta. Vos įrašytas, virusas paslepia savo piktograma ir pradeda paslapčia veikti fone. Šnipinėjimo virusas gali lengvai pasiekti informaciją vartotojų socialiniuose tinkluose bei telefono galerijose.

Pasirodo, saugumo tyrėjai neseniai aptiko kitokią Skygofree versiją: ši galimai taikosi į Windows operacines sistemas. Ar šnipinėjimo programa tikrai pradės kelti grėsmę kompiuterių vartotojams – kol kas neaišku. Kad ir kaip ten bebūtų, tikimės, jog Interneto platybėse būsite atsargūs.

Šaltinis: securelist.com.

 
Avatar

Kompiuterinių virusų tyrėja |  

Aš esu kompiuterinių virusų tyrėja, kurios specializacija - tyrinėti naujus išpirkos virusus, tačiau neapsiriboja vien šio tipo infekcijų tyrimais. Mano nuomone, Interneto lankytojai dažnai nuvertina bei neįžvelgia rimtos grėsmės, kurią iš tiesų kelia išpirkos virusai. Neretai, lankytojai neturi tinkamų šaltinių, iš kurių būtų galima lengvai pasiekti naujausią informaciją iš kibernetinio pasaulio. 2-viruses.com tyrėjų tikslas – siekti, jog svarbūs pranešimai apie naujai pasirodžiusius virususbei apgaules būtų lengvai pasiekiami visų Interneto vartotojų.

 
 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.