Priežastys stiprinti kibernetinį saugumą Baltijos šalyse

Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, nuo Sovietų Sąjungos žlugimo pažengė didelį žingsnį į priekį. Vakarietiškame pasaulyje branginamos vertybės kaip laisvė, demokratija, ekonomikos pažanga bei stiprūs nacionaliniai jausmai, buvo perduotos iš okupacijos išsilaisvinusioms šalims. Tiesa, informacija apie kibernetinį saugumą nėra itin plačiai žinoma. Nors dalis išsilavinusių ar vardan kibernetinio saugumo dirbančių asmenų yra neblogai susipažinę su šia tema, daugelis vartotojų net nežino ką reiškia tokie terminai kaip „išpirkos virusas“ ar „fišingas“.

Šią savaitę Baltijos šalių atstovai buvo susirinkę į konferenciją Taline. Jos metu, valstyvės diskutavo apie būtinybę sustiprinti kibernetinį saugumą. Itin svarbią dalį konferincijoje užėmė diskusija apie Rusiją, keliančią grėsmę Baltijos šalims ne tik kariniais, bet ir kibernetiniais veiksmais. Buvo pabrėžta, jog kibernetinės atakos iš Rusijos tampa vis dažnesnės. Taip pat, jų platinamos melagingos žinios bei propaganda taip pat kelia grėsmę šalių saugumui.

Kibernetinis saugumas

Tiesa, derėtų pabrėžti, jog Estija neblogai susitvarko su kibernetinio saugumo klausimais, o Lietuva yra vien iš šalių, kurioje vartotojai gali mėgautis itin greitu Internetu. Tiesa, Estija turbūt sustiprino savo apsaugas po įvykių 2007 metais, kuomet daugybė valstybinių organizacijų krito nuo kibernetinių atakų.

Tiesa, Lietuva taip pat yra nukentėjusi nuo kibernetinių nusikaltimų. Viena iš žinomiausių – Grožio Chirurgijos duomenų nutekėjimas. Tačiau derėtų prisiminti ir keletą kitų pavyzdžių: įsilaužimus į valstybinių bei karinių įstaigų Internetinius puslapius. Nors didžiausias kibernetinių atakų srautas yra nukreiptas į tokias įtakingas valstybes kaip Jungtinės Amerikos Valstijos ar Vokietija, Baltijos šalys taip nelieka visiškai pamirštos.

Kiekvienas iš mūsų turime suprasti grėsmes kurios kyla dėl programišių veiklos. Jeigu vartotojai elgsis neapdairiai, jie gali papulti į išpirkos virusų spąstus ar tapti kitokių apgavysčių aukomis. Patariame Internete vengti nežinomų svetainių, nesisiųsti įtartinį programų ir apsaugoti savo operacines sistemas su patikimomis anti-kenkėjiškomis programomis.

Šaltinis: Fifthdomain.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai