Paviešintos kompromituojančios detalės apie Grožio chirurgijos klinikos pacientus

Lietuvoje įsikūrusi Grožio chirurgijos klinika sugebėjo išpopuliarėti ne tik čia, bet ir kitose Europos valstybėse. Klinikos duomenų bazė talpina tūkstančius kompromituojančių fotografijų bei panašaus tipažo detalių apie pacientus iš daugiau nei 60 skirtingų šalių.

Ramybės neduodantis rūpesčiai prasidėjo po to, kai programišiai sugebėjo pasiekti šias duomenų sistemas ir pavogti daugiau nei 25 tūkstančius itin privačių detalių apie Grožio chirurgijos klientus. Klinikos atstovai teigė, jog jie susilaukė išpirkos reikalavimų, o kuomet šie atsisakė mokėti, kompromituojančios detalės buvo pastebėtos Dark web tinklaraščiuose.

Remiantis specialistų atlikta incidento analize, buvo įvardintos keleta itin nerimą keliančių išvadų. Pasirodo, Lietuva yra viena iš valstybių, kurios požiūris į kibernetinį saugumą – nerimtas. Manoma, jog šalyje nėra pakankamai daug informacijos apie kibernetinius virusus ir jų galimą žalą. Buvo nustatyta, jog dauguma valstybinių ir privačių institucijų Lietuvoje – lengvai nulaužiamos. Tai reiškia, jog gabūs programišiai gali pakartoti atakas, panašias į tą, kuri nutiko Grožio chirurgijos klinikai. Kitos galimos aukos gali būti kelionių agentūros, privačių gydytojų kabinetai ir daugelis kitų, nepilnai apsaugotų institucijų.

Tikslios priežastys kaip įvyko duomenų nutekėjimas dar nėra paskelbtos. Ekspertai spėja, jog yra keletas variantų, kurių dėka programišiai galėjo pasiekti tokia kompromituojančią informaciją. Gali būti, jog dėl to kaltas gedimas sistemoje, dėl kurio duomenys buvo nutekinti atsitiktinai. Tačiau labiau tikėtina, kad tai buvo ataka, nukreipta būtent prieš Grožio chirurgijos kliniką ir jos pacientus.

Hakeriai reikalavo itin didelės išpirkos: 300 BTC, kurių vertė šiuo metu siekia 655327.91 euro. Klinika atsisakė sumokėti šią sumą. Ištroškę pinigų, programišiai sugebėjo greit persiorentuoti. Jų naujas tikslas – šantažuoti ne kliniką, bet invidualius pacientus. Grožio chirurgijos klientai pranešė gavę grasinančias žinutes, kuriose neretai buvo nederamos informacijos. Šantažuotojai reikalavo nuo 50 iki 2,000 eurų.

Grožio chirurgijos direktorius Jonas Staikūnas išreiškė stiprų atsiprašymą dėl įvykusio įvykio. Daug žiniasklaidos dėmesio iš viso pasaulio susilaukęs įvykis – neeilinis. Grožio chirurgijos klientūra gali sudaryti įžymūs žmonės ir visuomenės figūros, kurių nuogos nuotraukos, pasų kopijos ir nacionalinio draudimo numeriai jiems iš ties gali sukelti didelių problemų. Kadangi klientai gavo žinutes su išpirkos reikalavimais, tarp paskelbtų duomenų galėjo pasitaikyti ir kontaktiniai numeriai.

Grožio chirurgija skatina žmones būti itin atsargiais. Kadangi informacija apie pacientus gali būti randama Dark web’e, policija pabrėžia bandymų nusipirkti tokias detales pasekmes. Pasirodo, pilna duomenų bazė yra parduodama už 50 BTC. Tokia kaina – ženklus nuosmukis nuo pirminės išpirkos sumos. Kibernetinė ataka prieš įvairias klinikas – iš ties žemo lygio smūgis. Dėl tokių nedovanotinų veiksmų, tūkstančiai žmonių gali skaudžiai nukentėti.

Šaltinis: theguardian.com

Šaltinis: https://www.2-viruses.com/compromising-information-about-clients%e2%80%99-of-cosmetic-surgery-clinic-exposed

Skaityti "Paviešintos kompromituojančios detalės apie Grožio chirurgijos klinikos pacientus" kitomis kalbomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai