Panika Dalase: Programišiai aktyvavo visas miesto perspėjimo sirenas

Jau seniau šnekėjome apie didelio masto kibernetinių nusikaltėlių ataką kuri buvo nukreipta prieš Vašingtono miesto vaizdo stebėjimo kameras. Ataka įvyko prieš pat prezidento D. Trump’o inauguraciją – programišiai „nulaužė“ visas viešas vaizdo stebėjimo kameras mieste ir sukėlė nemažai saugumo problemų bei panikos.

Nepraėjo daug laiko ir turime dar viena viešą išpuolį prieš JAV miestą – nakties metu aktyvuotos 156 perspėjamosios sirenos Dalaso mieste. Viskas įvyko dėl gerai suplanuotos, tikslingos atakos.

Sirenos gaudė visame mieste ilgiau nei 2 valandas, nakties metu. To pasekoje tūkstančiai miesto gyventojų prabudo ir išgyveno gana nervingą situaciją. Dauguma jų pagalvojo, kad artėja stichinė nelaimė ar vyksta kitokio tipo katastrofa ir reikėtų imtis atitinkamų priemonių.

Dalaso_sirenos

Dalaso, kaip ir daugumos kitų miestų perspėjamosios sirenos, turi vieną pagrindinę funkciją – perspėti miestelėnus apie artėjančias stichines nelaimes, tokias kaip uraganai ar potvyniai. Sitenos buvo aktyvuotos naktį iš penktadienio į šeštadienį, nuo 23:40 iki 1:20 val. Per tą laiką greituoju pagalbos telefonu 911 paskambino per 4000 tūkstančius išsigandusių miesto gyventojų. Miesto atstovai bandė informuoti žmones apie situaciją ir paskatinti neskambinti pagalbos telefonais, tačiau tai pasiteisino tik iš dalies.

Vaizdo įrašas iš minėtosios nakties Dalase:

Vis dar nėra aišku, kaip nusikaltėliams pavyko įvykdyti tokį išpuolį ir kas už viso to stovi. Dalaso miesto atstovas spaudai pareiškė: „Galime tvirtai teikti, jog naktį iš penktadienio į šeštadienį, buvo įvykdyta ataka nukreipta prieš miesto perspėjimo sirenų tinklą. Saugumo sumetimais negalime komentuoti nusikaltimo detalių, tačiau galime tiegti, jog ataka įvykdyta iš Dalaso apylinkių“.

Dalaso miestas susisiekė su federaline komunikacijų komisija siekdamas gauti pagalbos vykdant išpuolio tyrimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai