Ištikimi Skype klientai turbūt kiekvieną dieną naudojasi šia programa norėdami susisiekti su draugais. Neretai, ši programėlė taip pat suteikia puikias galimybes dirbti iš namų. Jeigu pirmadienį buvote prisijungęs ar bandėte prisijungti prie Skype, greičiausiai pastebėjote tam tikrus nesklandumus.
Pirmadienio rytas neturėtų prasidėti nuo itin karčią kavą primenančių nesklandumų, tačiau neramumai galbūt padėjo išsklaidyti prabėgusio savaitgalio svaigulį. Skype programos veikimo sutrikimai buvo pastebėti beveik visoje Europoje. Juos įvardinti nėra itin sudėtinga, kadangi įprastos Skype funkcijos tapo neveiklios: vartotojai negalėjo rašyti ar gauti žinučių, skambinti ar apskritai prisijungti prie savo paskyrų.
Keista, bet Microsoft laikosi atokiau nuo visų teorijų, kurias jau spėjo iškelti įvairiausi medijų atstovai. Tūkstančiai savo kailiu neramumus patyrusių vartotojų nori sužinoti, kas sukėlė šią ataką ir ar jų privatūs pokalbiai ir skambučiai – saugūs. Patys Microsoft atstovai išplatino informaciją, kurioje skelbė, jog apie problemą žino ir daro viską, jog ją išspręstų. Dabar, Skype turėtų atitinkamai veikti.
Internete greit pasirodė įvairių spėlionių, kodėl sutriko Skype programos veikimas. Ar tai buvo darbuotojo klaida? Ar nesklandumus sukėlė programišių inicijuota ataka? Kalbant apie antrąją versiją, derėtų paminėti, jog CyberTeam programišių grupuotė prisiėmė atsakomybę už gedimus Skype. Savo oficialioje Twitter paskyroje, hakeriai paviešino įrašą, leidžiantį suprasti, jog jie pripažįsta atlikę ataką. Ši grupuotė jau nebe pirmą kartą pastebima, o dabar išreiškė grasinimus pakenkti Steam.
Turbūt spėtumėte, jog programišiai norėjo pasiekti Skype vartotojų privačius pokalbius ar kontaktų sąrašus, tačiau klystumėte. Iš tiesų, programišiai iniciajavo DDoS ataką kurios tikslas nėra pavogti konfidencialius duomenis. Tokio tipo įsilaužimai vykdomi tam, jog paslaugos ar programos veikimas būtų sutrukdytas ar išvis sustabdytas. Tai įvyksta kuomet programišiai priverčia serverius išsekti. Dėl perkrovos, sutrinka programų veikimas: būtent taip ir nutiko Skype atveju.
Sužinoję CyberTeam grasinimus, Steam atstovai turėtų į juos atkreipti dėmesį ir pasistengti, jog DDoS ataka nebūtų sėkmingai įgyvendinta. Tiesa, dar nėra žinoma, ar ši programišių grupuotė yra Skype sutrikimų kaltininkė. Microsoft dar nei patvirtino šios versijos, bet taip pat jos ir tvirtai nepaneigė.
Šaltinis: techcrunch.com