Investicijos į kriptovaliutas yra it nenuspėjamas lošimas kortomis. 2017m. Bitkoinų valiutai sekėsi puikiai, todėl panašios prognozės pastebimos ir 2018-iesies metams. Tiesa, kriptovaliutų savininkai turėtų bijoti ne tik bitkoinų ar kitų skaitmeninių pinigų nuvertėjimo. Juk vis dažniau programišiai nusitaiko į kriptovaliutas ir jų naudotojus.
Kibernetinė ataka Coincheck kriptovaliutos keityklai kainavo 530 milijonų dolerių
Sausio 26 dieną, viena itin populiari Japonijos kriptovaliutų birža paskelbė klaikią naujieną. Pasirodo, įmonė nukentėjo nuo skausmingos kibernetinės atakos, kurios dėka hakeriai pasiglemžė apie 530 milijonų dolerių vertės kriptovaliutos. Saugumo tyrėjai įsilaužimą į Coincheck biržą jau vadina viena iš didžiausių vagysčių istorijoje. Tokia etiketė klijuojama nebe reikalo – juk ne dažnai programišiams pasiseka pavogti puse milijardo dolerių.
Coincheck biržos vadvas Yusuke Otsuka itin apgailestauja dėl patirtų nepatogumų bei nuostolių. Įmonė turi maždaug 260 tūkstančių klientų. Biržos įkūrėjų surengtoje konferencijoje vadovai kartu stengėsi paaiškinti susidariusią situaciją ir nuraminti savo klientus. Įmonė pažadėjo atlyginti nuostolius, o tai jiems teks daryti iš savo kapitalo.
Tokijuje įsikūrusi kriptovaliutų birža paaiškino, jog kibernetinė ataka įvyko dėl stiprios apsaugos stygiaus. Apie tinkamas saugumo priemones kalbama vis dažniau, tačiau įmonės bei organizacijos neretai į tai numoja ranka. Tokio mąsto atakos, kuomet įmonė praranda 530 milijonų dolerių, turėtų paskatinti vartotojus bei verslininkus sutelkti dėmesį į kibernetinį saugumą.
Įsilaužimas į Coincheck keityklą taip pat turėjo pasekmių ir bitkoinų vertei. Po atakos kriptovaliuta nukrito 5%.
Gera žinia ta, jog pasinaudoti pavogta kriptovaliuta – kiek sunkiau bei paprastomis dolerių kupiūromis. NEM organizacija stengiasi užkirsti kelią pavogtų valiutų išgryninimui ir kitoms operacijoms.
Tokio įspūdingo mąsto kibernetinė ataka griausmingai nuaidėjo per visą pasaulį. Nors Coincheck kriptovaliutos birža žada savo klientam gražinti prarastus pinigus, tai gali užtrukti. Įsilaužimas taip pat gali atgrasinti vartotojus nuo kriptovaliutų bei jų pirkimo.
Negalime jums pasakyti ar kriptovaliutų pirkimas – puiki investicija. Žinoma, yra žmonių kurie su šiuo teiginiu sutiktų ir ragintų vartotojus susidomėti kriptovaliutų kasyba. Be abejo, yra ir tokių kurie niekuomet nesirįštų prisijungti prie bitkoinų (ar kitos valiutos) naudotojų bendruomenės. Belieka spręsti patiems, ar toks drąsus žingsnis jums priimtinas.
Šaltinis: digitaltrends.com.