Google planuoja sunkinti galimybes nelegaliam virtualių valiutų išgavimo procesui vykti

Vis naujai kuriamos virtualių valiutų išgavimo (ang. mining) programos nebekelia nuostabos, kadangi šis būdas pasipelnyti tampa vis populiaresnis. Per pastaruosius mėnesius, aptikdavome po 1 ar dvi naujas valiutų išgavinimo programas kurios įsiverždavo į vartotojų kompiuterius ar naršykles be jų savininkų sutikimo. Vienos iš pačių pirmųjų valiutas „kasinėjusių“ programų išgaudavo tik bitkoinus.

Dabar bitkoinams iškilo itin didelis konkurentas: Monero virtualioji valiuta (XMR), užtikrinanti dar didesnį privatumo lygį. Jau spėjome aptikti daugiau negu keleta tokio tipo kenkėjiškų programų. Turime priminti, jog virtualių valiutų išgavimas nėra nelegalus jeigu jis vykdomas pačio vartotojo noru bei su jo sutikimu.

Google planuoja blokuoti

Tačiau programišiai ėmė platinti šias kenkėjiškas programas be vartotojų sutikimo. Blogiausia, jog daugelis vartotojų net nenutuokia apie tokio tipo kenkėjus ir neatkreipia dėmesio itin didelį centrinio procesoriaus naudojimą (CPU).

Google planuoja leisti vartotojams blokuoti virtualios valiutos išgavimo programas

Google paskelbė planuojanti į Google Chrome įdiegti funkciją, leidžiančią blokuoti virtualios valiutos išgavimui skirtas programas. Kadangi šiais parazitais apsikrėsti – itin paprasta, vartotojams šis pasiūlymas turėtų atrodyti itin viliojantis.

Tai galima pasiekti blokuojant tam tikrus JavaScript kodus, galinčius itin išnaudoti CPU išteklius. Tokie pasikeitimai Chrome naršyklėje užtikrintų saugumą, kurio kiekvienas vartotojas ir turėtų siekti.

Šiuo metu norintys apsisaugoti nuo virtualias valiutas išgaunančių programų turi tik keletą pasirinkinimų. Vienas iš jų: užblokuoti šiuos parazitus naudojant AdBlocker programas. Daugelis iš jų jau leidžia tai padaryti. Be to, dažniau atnaujinamos antivirusinės programos taip jau pamažu ima blokuoti potencialiai kenkėjiškas virtualios valiutos išgavimo priemones.

Šiek tiek daugiau informacijos apie virtualios valiutos išgavinimo programas

Internetinių svetainių savininkai jau galėjo spėti susidurti su tokia sąvoka kaip „bitcoin mining“. Jis pradeda vykti po to kai vartotojas apsilanko svetainėje, kurioje vietoj įkyraus reklaminio turinio, galima paskolinti savo CPU išteklius.

Žinoma, norint, jog šis procesas būtų legalus, svetainų kūrėjai turi gauti vartotojų leidimus. Kaip jau turbūt spėjote susivokti, daugelis tokio sutikimo nereikalauja ir virtualias valiutas kasinėjančios programas automatiškai instaliuoja į kompiuterius.

Būtina pabrėžti, jog pačios programos yra sukurtos patikimų programuotojų ar kompanijų. Bėda slype tame, jog jomis pradeda naudotis nepatikimi asmenys. Jeigu norite sužinoti ar jūsų operacinė sistema veikia lėčiau dėl nelegalios virtualios valiutos išgavimo programos, atidarykite savo „Task Manager“.

Jame atkreipkite dėmesį į šiuo metu sunaudojamą CPU procentą. Jeigu jis siekia 70% ar daugiau, o jūsų paleistų programų kiekis itin mažas, tuomet jūsų kompiuteryje tikrai gali būti pasislėpęs kenkėjiškas procesas.

Naujausios analizės rodo, jog kai kurios valiutos išgavimo programos gali itin slapukauti. Pasirodo, jos gali užverti savo procesus būtent tuomet, kuomet vartotojams atveria „Task Manager“. Todėl siūlome išbandyti AdBlocker ar itin patikimą antivirusinę programą.

Šaltinis: wccftech.com.

Šaltinis: https://www.2-viruses.com/google-plans-to-prevent-in-browser-miners-of-cryptocurrencies

Skaityti "Google planuoja sunkinti galimybes nelegaliam virtualių valiutų išgavimo procesui vykti" kitomis kalbomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai