Google pašalino kenkėjišką AdBlock Plus plėtinį

Google pagaliau susidorojo su netikra AdBlock Plus programėle ir pašalino ją iš savo Chrome parduotuvės. Nepatikimą versiją jau buvo galima pastebėti nuo rugsėjo 22 dienos ir per pakankamai trumpą laiką ji sugebėjo apgauti beveik 38 tūkstančius Chrome vartotojų. Ar jūs esate vienas iš jų?

Tiek kibernatinio saugumo tyrėjai, tiek paprasti Interneto lankytojai stebisi, kodėl Google nesugebėjo anksčiau pašalinti kenkėjiškos programos versijos, kuomet ji vadinosi lygiai taip pat kaip ir oficialus AdBlock Plus naršyklės plėtinys. Vienintelis skirtumas tas, jog vienos versijos pavadinimas turėjo mažąją, o kitas didžiąją „b“ raidę.

Chrome plėtiniai

Jeigu esate savo naršyklėję įdiegę AdBlock Plus, siūlome pasitikrinti ar naudojate tikrai patikimą įrankį reklamų blokavimui. Norėdami tuo įsitikinti, atidaryti savo turimų plėtinių sarašą. Oficiali AdBlock Plus versija turėtų būti pavadinta „plėtiniu“. Jeigu jis įvardijamas kitaip, reiškia, jog jūsų naršyklę veikia kenkėjiška AdBlock Plus.

Nepatikimą versiją parsisiuntę naudotojai teigė, jog jų naršymą Internete itin dažnai sutrukdydavo įvairios reklamos, atsiveriančiuose naujuose naršyklės languose. Šis bruožas turėtų vartotojams sukelti dideles abejones dėl jų parsisiųstos reklamų blokavimo įrangos.

Jeigu įrašyta programa nepadeda jums išvengti reklaminio turinio, pabandykite naują. Prieš parsisiųsdami kitą programėlę, pasistenkite paieškoti informacijos apie jos pajėgumą bei patikimumą. Reklaminio turinio blokavimas tampa vis svarbesnis, kadangi vartotojai jau gali blokuoti ne tik reklamas, bet ir kitą nenaudingą medžiagą.

Jeigu norite apsisaugoti nuo nepatikimų naršyklių plėtinių, siūlome jums vadovautis šiais patarimais: visuomet patikrinkite ar rastos programėlės kūrėjai yra tiksliai įvardinti, perskaitykite jų vartojimo sutartis, privatumo politikos sąlygas, patikrinkite ar programėlė nereikalauja keistų leidimų.

Taip pat derėtų įsirašyti tik itin reikalingas programas ir vengti kompiuterį bei naršyklę lėtinančio programų pertekliaus. Prieš parsisiųsdama bet kokią aplikaciją, pasistenkite perskaityti tos programųos apžvalgas ar jų patikimumą vertinančius straipsnius.

Šaltinis: threatpost.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai