Google ketina nugalėti išpirkos virusus ir ruošia Android O operacine sistemą

Google jau kurį laiką stengiasi dėl kibernetinio saugumo ir atsisako susitaikyti su galimomis grėsmėmis. Misija padėti Interneto lankytojams mėgautis saugesniu naršymu jau spėjo tapti vienu iš svarbiausių Google prioritetų. Svarbus uždavinys Google saugumo tyrėjams yra apsaugoti Android operacinę sistemą naudojančius produktus nuo išpirkos virusų. Failus užkoduojančios infekcijos kelia itin didelę grėsmę, todėl jų išvengti yra labai svarbu.

Android vartotojų parsisiunčiamos aplikacijos neturėtų neigiamai paveikti mobiliųjų įrenginių. Deja, saugumo tyrėjams jau teko pastebėti, jog žmonėms dažnai tenka apsigauti ir parsisiųsti žalingas programas.

Android O – vis dar kuriama operacinė sistema kurios išleidimas planuojamas 2017 metų rudenį. Tiesa, Google nėra itin linkęs slapukauti ir jau spėjo paskelbti kokių naujovių galima tikėtis iš šios sistemos. Nieko nelaukdami keletą jų ir išvardinsime. Pavyzdžiui, Android O nustatymai bus daug geriau pritaikyti vartotojams ir jais bus daug lengviau naudotis.
Pranešimams skirtame laukelyje bus pridėta naujų elementų, padedančių konfiguruoti dar daugiau telefono nustatymų. Taip pat, vartotojai turės galimybę kontroliuoti įrašytas programas. Pavyzdžiui, kai kurį turinį bus galima blokuoti.

Google teigia, kad ne viskas dabartinėse Android operacinėse sistemose yra naudinga. Kai kurie dabartiniai elementai kelia grėsmę. Pavyzdžiui, tokie langai kaip TYPE_SYSTEM_ALERT, TYPE_SYSTEM_ERROR ir TYPE_SYSTEM_OVERLAY gali padėti išpirkos virusams veikti. Kaip? Pasinaudodami šiais langais, programišiai gali demonstruoti žinutes su instrukcijos dėl išpirkos. Android O operacinėje sistemoje tokios privilegijos hakeriai nebeturės.

Žinoma, senesnės mobiliųjų versijos nebus pritaikytos Android O. Taip pat, kai kurie išpirkos virusai kitais būdais rodo išpirkos žinutes, todėl apsikrėtimas jais bus vis dar įmanomas. Kad ir kaip ten bebūtų, artėjančios modifikacijos – tik į gerą. Tikėkimės, kad iki 2017 metų rudens, Google pridės dar daugiau saugumą užtikrinančių savybių į Android O operacinę sistemą.

Šaltinis: droidreport.com

 
 - Kompiuterinių virusų tyrėja
Aš esu kompiuterinių virusų tyrėja, kurios specializacija - tyrinėti naujus išpirkos virusus, tačiau neapsiriboja vien šio tipo infekcijų tyrimais. Mano nuomone, Interneto lankytojai dažnai nuvertina bei neįžvelgia rimtos grėsmės, kurią iš tiesų kelia išpirkos virusai. Neretai, lankytojai neturi tinkamų šaltinių, iš kurių būtų galima lengvai pasiekti naujausią informaciją iš kibernetinio pasaulio. 2-viruses.com tyrėjų tikslas – siekti, jog svarbūs pranešimai apie naujai pasirodžiusius virususbei apgaules būtų lengvai pasiekiami visų Interneto vartotojų.
 
 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *