Google iš savo parduotuvės pašalino 20 šnipinėjimo programų

Lengva nuspėti kuo užsiima šnipinėjimo programos: jos paslapčia seka vartotojų veiklą kibernetinėje erdvėje bei gali vogti konfidencialius failus. Lipizzan šnipinėjimo programa prisijungia prieš šių privatumą pažeidžiančių virusų. Jo pėdsakai buvo rasti dvidešimt Google Play Store buvusių programų. Nesirūpinkite, šiuo metu Google jau spėjo jas išimti iš prekybos. Tačiau apsikrėsti programa jau buvo spėjęs visas šūsnis Android vartotojų.

Apgaulingos programos kurios platino Lipizzan virusą buvo nukreiptos į Android saugumą: vartotojams siūlė sukurti savo failų atsargines kopijas ar apsaugoti savo operacines sistemas anti-kenkėjiškomis programomis. Įrašyta programa turėjo įvykdyti du pagrindinius žingsnius, po kurių vartotojų sekimas turėjo vykti be didesnių nesklandumų.

Lipizzan šnipinėjimo programa

Kitaip tariant, jeigu Android vartotojas parsisiuntė vieną iš 20 parazitiškų aplikacijų, jo/jos privatumas buvo itin pažeistas. Remiantis pasklebta informacija, šnipinėjimo programa galėjo perskaityti ir vogti informaciją iš Gmail, Telegram, Viber, Whatsapp, Snapchat, Messenger, Skype ir dar daugelio populiarių programų. Vartotojų elektroniniai laiškai, buvimo vieta, video pokalbiai, socialiniuose tinkluose kaupiama/publikuojama informacija galėjo būti lengvai pasiekiama. Tarp kitko, Lipizzan virusas galėjo lengvai reguliuoti Android įrenginio mikrofoną bei kamerą: tai leido programišiams paslapčia stebėti nieko neįtarančias aukas.

Nors šiuo metu Google Play parduotuvėje jau nebėra šį šnipinėjimo virusą platinusių programų, panašių aplikacijų gali būti itin daug. Primename savo skaitytojams nesisiųsti jiems neitin reikalingų appsų, ypač jeigu jas tiekia nežinomi aplikacijų kūrėjai. Taip pat, derėtų atkreipti dėmesį į prieigas kurių programa reikalauja. Raskite laiko perskaityti programos vartojimo sąlygas bei privatumo politikas, kurios suteiks informacijos apie tai ar programa nebus per daug smalsi.

Šaltinis: android-developers.googleblog.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai