FaceLiker Trojanas gali kontroliuoti Facebook „patinka“ mygtukus

Facebook vartotojai pamėgsta juos dominančius puslapius tam, jog galėtų pirmieji pamatyti naujausius jų įrašus. Tačiau, ar esate kažkada sekęs sako aktyvumo istoriją ir pastebėjęs, jog tapote nežinomo puslapio sekėju? Tokie siurprizai dažnai gali pasitikti vartotojus, kadangi programišiai pasinaudojai įmantriais programavimo kerais, jog priverstų Facebook anketas pamėgti tam tikrus puslapius. Saugumo tyrėjai iš McAFee neseniai įkėlė savo atliktų analizių rezultatuts, skelbiančius, jog FaceLiker Trojano aktyvumas išaugo beveik 9 procentais.

FaceLiker Trojanas suklastoja „patinka“ paspaudimus

Tyrėjai jau spėjo išskirti pagrindinius FaceLiker veiklos principus. Jis priklauso kenkėjiškų programų grupei, tačiau skiriasi nuo kitų, labiau įprastų, virusų. Trumpiau tąriant, šis virusas paslapčia paveikia Facebook socialinio tinklo vartotojų anketas ir paslapčia „laikina“ tam tikrus puslapius. Vartotojai patys apie tai gali ir nesužinoti jeigu nepatikrins savo aktyvumo išrašo. Kita vertus, naujienų sraute vis pasirodančios naujienas iš nežinomo puslapiu taip pat gali sukelti įtarimų. Tapti vienu iš vartotojų, kurių anketos tampa valdomos programišių – paprasta. Užtenka apsilankyti kenkėjiškais kodais prifiltruotame Internetiniame puslapyje.

FaceLiker Trojanas

Vartotojams iš ties turėtų nepatikti, jog neaiškios išorinės jėgos gali valdyti jų socialinio tinklo anketas. Tačiau neakylūs Interneto fanatikai gali niekuomet ir nesuprasti, jog jie yra išnaudojami apsukrių nusikaltėlių. Patariame visiems reguliariai tikrinti savo aktyvumo istorijas. Tai padės jums pastebėti neaiškius veiksmus, kurių jūs patys neinicijavote.

Neatrodo, jog FaceLiker Trojanas būtų susidomėjęs kitais Internetiniais nusikaltimais. Reikėtų nepamiršti, jog kenkėjiškos programos yra nuolatos tobulinamos. Štai kodėl net ir menkiausias virusas gali tapti itin rimta problema. Saugumo tyrėjai jau yra psstebėję atvejų, kuomet silpnos kenkėjiškos programos ima vogti vartotojų privačią informaciją. Šiuo atveju, FaceLiker gali imti sekti vartotojų Messenger pokalbius ar vogti kitas detales.

Tikimės, jog jūsų socialinio tinklo anketa netapo programišių taikiniu. Parazitai kaip FaceLiker taip pat gali būti instaliuojami kartu su kitomis programomis. Štai kodėl mes visuomet patariame vartotojams rinktis išplėstinį programų paruošimo būdą. Jo metu, nesutikite su pasiūlymais įrašyti papildomas programas. Dažnai, toks triukas naudojamas bandant platinti itin prastos kokybės, arba kenkėjiškas, programas.

Source: securingtomorrow.mcafee.com.

Šaltinis: https://www.2-viruses.com/mcafee-faceliker-manipulates-social-media-and-controls-%e2%80%9clike%e2%80%9d-buttons

Skaityti "FaceLiker Trojanas gali kontroliuoti Facebook "patinka" mygtukus" kitomis kalbomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai