Mėgavimasis linksmais vaizdo įrašais interaktyvioje erdvėje jau tapo vienas iš įdomiausių užsiėmimų, padedančių užpildyti laiką tarp nuobodžių susitikimų. Reguliariai Youtube apsilankančio vartotojo vertybės ženkliai skiriasi nuo to žmogaus, kuris tokiose svetainėse svečiuojasi retai. Įtakos, kurią sukelia tokia plati vaizdo įrašų įvairovė, negalima paneigti. Deja, interaktyvių video peržiūrinėjimas dažnai tampa problemų priežastimi ir šiai tendencijai taip pat privalu skirti dėmesio. Informacinių technologijų specialistai perspėja apie vieną iš pagrindinių nemalonumų, kuriuos gali sukelti vaizdo įrašai – renginiai gali netikėtai išsijungti. Šią problemą sukeliančių vaizdo įrašų vartotojai turėtų vengti. Žinoma, kai kuriems netikėtas telefono išsijungimas neatrodys kaip itin opi bėda, tačiau specialistai pabrėžia, jog viena problema gali būti didesnių nemalonumų pradžia.
IT specialistai pirmiausia atkreipė dėmesį į VK.com ir šiame Rusijos socialiniame tinkle platinamą nuorodą. Galiausiai buvo išsiaiškinta, kad nuoroda veda į video įrašą, galintį išjungti beveik kiekviena iPhone modelį. Kuomet vartotojas paspaus ant nepatikimos nuorodos, įrenginio sistema bus perkrauta, procesai sustings, o galiausiai telefonas išsijungs. Intervalai tarp išvardintų žingsnių skiriasi priklausomai nuo turimo iPhone modelio – kuo šis senesnis, tuo greičiau išsijungs.
Nuoroda į telefonus išjungiantį video: https://vk.com/doc9732001_439143039?hash=01ec13630a10030bea&dl=2cde6a532028d603af
Patiriantys netikėtą sistemos išsijungimą turėtų tuo pačiu metu spausti „Home“ ir „Power“ mygtukus iki tol, kol ekranas nepradeda šviesti. Reikėtų pastebėti, jog ne visi įrenginiai turi šią kombinaciją. Kitas variantas – laikyti „Power“ ir „Volume Down“. Gera žinia ta, jog šis priverstinis telefono išjungimas nepalieka jokių ilgalaikių padarinių. Žinoma, pats telefono išsijungimas gali sukelti didelių nepatogumų, jeigu jo savininkas nori greitai pasinaudoti įrenginiu ir su kažkuo susisiekti. Telefono perkrovimas užtrunka šiek tiek laiko ir vartotojai nelaiko šio proceso būtinu. Jeigu neturite jokio noro veltis į panašius suktus žaidimus, neturėtumėte iš kart atidaryti failų/nuorodų kuriuos gaunate socialiniuose tinkluose. Prieš tai darydami, pasitikrinkite ar gauta žinutė jums nėra atsiųsta automatiškai, o siuntėjas net neketino su jumis tokia žinute pasidalinti.
Šaltiniai: hotforsecurity.bitdefender.com, bleepingcomputer.com.
Šaltinis: https://www.2-viruses.com/videos-that-just-want-to-see-phones-crash