Google jau nuo 2005m. padeda Interneto lankytojams išvengti įžeidžiančio ir kenkėjiško turinio. Taisyklės, kurios yra nurodytos Safe Browsing (Saugus Naršymas Internete) privatumo politikoje neseniai buvo papildytos. Vos prieš kelias dienas, Google paskelbė apie naujovę. Nuo šiol internetiniai puslapiai, kurių pažeidimai prieš Safe Browsing taisykles vis pasikartoja, bus pažymėti tam tikra žyme. Tikimąsi, kad Repeat Offender etiketė tikrai atgrasys žmones nuo apsilankymų tokiose svetainėse. Portalas gali būti pasmerktas tokiai lemčiai jeigu jo kūrėjai jau daugiau negu kartą sulaužė Safe Browsing taisykles. Remiantis naująja taisykle, žymę užsitarnavę puslapiai trisdešimt dienų negalės kreiptis į Google dėl pakartotinės peržiūros. Šio laikotarpio metu, į šias abejotinos reputacijos svetaines nebus taip lengva pakliūti. Lankytojai susidurs su perspėjimais, sukurtais juos atbaidyti.
Naujoji taisyklė padės atpažinti tuos portalus, kurie vis grįžta prie kenkėjiškos veiklos. Dažniausiai Google bando pristabdyti tokią veiklą įvairiais būdais, tačiau kai kurių svetainių kūrėjai žino gudrybių kaip apeiti taisykles. Dažniausiai, po to kai svetaines pripažindavo Google, jų įsteigėjai greitu metu vėl imdavosi senesnių aferų. Tai jau nebe pirmas kartas kuomet Google pristato naujas saugumo priemones tam, kad malonus ir saugus naršymas būtų garantuotas. Ateityje, kompanija planuoja kurti kitokias žymes, kurios padės atskirti patikimus internetinius puslapius nuo tokių, kurie gali pridarytų problemų. Viena iš įvardintų idėjų yra žymėti tas svetaines, nekonvertuojančios informacijos į šifrus ar kodus. Tokia spraga dažnai padeda programišiams įsilaužti į svetaines ir pasiekti jų duomenis.
Deja, atliktos analizės skelbia, kad žmonės labai dažnai ignoruoja perspėjimus ir lankosi įtartinuose portaluose. Tikimės, kad anksčiau ar vėliau, žmonės į tokius pranešimus nenumos ranka ir jais pasirems. Greičiausiai, kiekvienas iš mūsų turime patirti viruso pasekmes bei jo pašalinimą, kad pagaliau įvertintumėme saugumo tyrėjų atliekamą darbą. Juk jau seniausiai žinoma, kad programišiai labai lengvai pasinaudoja galimybėmis pasiekti vartotojų konfidencialią informaciją.
Šaltinis: nakedsecurity.sophos.com.