ZeroAccess Rootkit - Kaip pašalinti

ZeroAccess Rootkit

ZeroAccess rootkit’as (kartais sutinkamas pasivadinęs Max++) yra kenkėjiška programa, kuri savo veiklą pradeda iškart po instaliacijos. Daugeliu atvejų į kompiuterius ZeroAcess patenka dėl tam tikrų saugumo skylių. Pavyzdžiui, jei parsisiųsite netikrą Adobe Reader ar Java programos atnaujinimą, jūsų operacinėje sistemoje gali automatiškai įsidiegti ir ZeroAccess. Pagrindinis šios kenkėjiškos programos uždavinys yra jūsų kompiuteryje sukurti nepastebimą ir nepašalinamą sistemą, kurios pagalba būtų parsisiunčiami ir instaliuojami įvairaus tipo virusai. Todėl, pastebėti, o juo labiau pašalinti ZeroAccess rootkit’ą yra ganėtinai sudėtinga. Kitos kenkėjiškos programos, instaliuotos ZeroAccess pagalba, taip pat yra pakankamai gerai paslepiamos, todėl kuo ilgiau jūsų kompiuteryje tūnos šis virusas, tuo daugiau nepageidaujamų aplikacijų bus įrašyta.

Ši programa yra kiek panaši į TDSS rootkit programą, kurios pagal funkcionalumą yra praktiškai identiškos. Abi šios programos bando pasislėpti nuo antivirusinių programų ir trukdo kitos programinės įrangos darbą – stabdo jų procesus, neleidžia jiems prasidėti. Dėl šios priežasites, jei nepraskenuosite savo kompiuterio su patikima antivirusine programa, nustatyti kuris rootkit’as infiltravosi į jūsų operacinę sistemą praktiškai neįmanoma. Būtent ši žalinga programa yra atsakinga už suklastotus Google paieškos sistemos rezultatus. Kai paieškos rezultatai yra pavogti, paspaudus ant tokio tipo nuorodos jūs būsite automatiškai nukreiptas į žalingą tinklapį, kuriame jums bus pasiūlyta parsisiųsti nemokamos programinės įrangos, kuri greičiausiai taip pat bus žalinga. Be to, ZeroAccess gali užblokuoti tinklapius, kuriuose galima parsisiųsti įvairias antivirusines programas.

ZeroAccess atlieka keletą žalingų veiksmų. Visų pirma, ji apriboja daugumos antivirusinių programų darbą ir tokiu būdu apriboja galimybę ją pašalinti. Visų antra, ji renka pinigus iš kitų kenkėjiškų programų gamintojų už jų platinimą. Tai reiškia, kad įvairūs kenkėjai bus infiltruoti jūsų kompiuteryje. ZeroAccess taip pat platina ir ne kenkėjiškas programas, kurios gali būti naudingos jums, tačiau beveik visais atvejais jos yra mokamos.

Dėl visų šių priežasčių ZeroAccess rootkit’as yra labai pavojinga programa. Jei turite bent menkiausią įtarimą, jog jūsų kompiuteris taip pat yra užkrėstas, patariame jį praskenuoti su patikimia antivirusine programa. Skirtingos antivirusinės programos šį virusą aptinka besislapstant po vis kitokiais pavadinimais. Pavyzdžiui:

Trojan.Zeroaccess.X (Ikarus, Symantec)

ZeroAccess.XX (AVG, McAffee)

Backdoor.Maxplus.XX (Dr.Web )

Taip pat galimi pavadinimai – Sirefef ir Jorik.

Kaip pašalinti ZeroAccess naudojant antivirusinę programą

Nors šis rootkit’as ir blokuoja daugumą antivirusinių programų, visų pirma vertėtų pabandyti praskenuoti kompiuteri su keletu iš jų. Pabandykite parsisiųsti patikimas ir nemokamas antivirusines programas, tokias kaip Spyhunter, Hitman Pro, Kaspersky ar Avast ir su jomis praskenuoti savo sistemą – bent viena iš jų turėtų suveikti. Tai mažiausiai kenksmingas ir rizikingas atsikratyti šio nepageidaujamo viruso.

Kaip pašalinti ZeroAccess naudojant anti-rootkit programą

Nors anti-rootkit programos daugeliu atvejų yra taip pat blokuojamos, kai kurios iš jų gali suveikti. Siūlome išbandyti TDSS killer programą, kuri puikiai tvarkosi su tokio tipo virusais. Ši porgrama veikia tiek su 32, tiek ir su 64 bitų operacinėmis sistemomis.

Kaip pašalinti ZeroAccess naudojant CD diską

Atsikratyti ZeroAccess galima ir iš išorinės laikmenos – CD disko ar USB laikmenos. Svarbiausia, jog antivirusinė programa į diską ar USB įrašyta iš kompiuterio, kuris nėra užkrėstas jokiu virusu. Atliekant skenavimą iš išorinės laikmenos, galimi kai kurių duomenų praradimai, todėl reikėtų sekti kokius duomenis saugote savo sistemoje ir jų netekimo atveju juos atstatyti, arba paraleliai pakeisti naujais. Šis būdas rekomenduojamas tik tuo atveju, jei pirmieji du (antivirusinės ir anti-rootkit programos skenavimas) nebuvo veiksmingas.

Įrankiai Malware automatiniui pašalinimui

Parsisiųsti Spyhunter ir naudoti jį Malware aptikimui
(Win)

Pastaba: Spyhunter bandomoji versija suteikia galimybę aptikti parazitus, panašius į Zeroaccess Rootkit ir padeda juos sunaikinti nemokamai. yra ribota bandomoji versija, Terms of use, Privacy Policy, Uninstall Instructions,

Parsisiųsti Malwarebytes Anti-Malware ir naudoti jį Malware aptikimui
(Mac)

Pastaba: Malwarebytes Anti-Malware bandomoji versija suteikia galimybę aptikti parazitus, panašius į Zeroaccess Rootkit ir padeda juos sunaikinti nemokamai. yra ribota bandomoji versija,

Šaltinis: https://www.2-viruses.com/remove-zeroaccess-rootkit

Removal guides in other languages

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.