Lietuvoje plinta kompiuterinis virusas, prisidengęs Lietuvos teisėsaugos įstaigų vardu

 

Lietuvos kriminalinės policijos biuras įspėja, kad internetiniai nusikaltėliai, prisidengdami Lietuvos teisėsaugos įstaigų vardu, bando išvilioti pinigus iš kompiuterių vartotojų. Jie sukūrė kompiuterinį virusą, kuris “užrakina” kompiuterius ir ekrane parodo pranešimą teigiantį, kad kompiuteris buvo užblokuotas dėl neva pažeistų įstatymų. Pranešime teigiama, kad norėdami atblokuoti kompiuterį, jūs privalote susimokėti 300 litų baudą. Jame taip pat naudojami Lietuvos teisėsaugos įstagų logotipai tad vartotojai gali lengvai patikėti šia apgaule.

Internetiniai nusikaltėliai jau kuris laikas bando taip išvilioti pinigus iš daugybės kompiuterių vartotojų visame pasaulyje. Pasirodo, kad šį kartą, infekcija neaplenkė ir Lietuvos. Egzistuoja daugybė šio viruso versijų, kurios naudoja skirtingų šalių teisės institucijų pavadinimus ir yra platinamos po visą Europą, Šiaurės bei Pietų Ameriką. Viena labiausiai paplitusių šio viruso versijų yra Ukash virus.

Norėdami išvengti šio ir panašių kompiuterių virusų, turėtumėte pasirūpinti patikimomis antivirusinėmis programomis bei regulairiai jas atnaujinti. Niekuomet neatidarinėkite jokių failų iš nepatikimų šaltinių ar jei juos gavote iš jums nežinomų siuntėjų.

Policija prašo gyventojų nepervedinėti pinigų nusikaltėliams ir vos pastebėjus tokisu atvejus, nedelsiant pranešti apie juos Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdybai.

ŠALTINIS: policija.lt

 
 
 - Internetinių projektų vadovas
Aš - Lietuvoje gyvenantis projektų vadovas, kuriam itin svarbu rūpintis man priklausančia įmone. Stengiuosi aktyviai domėtis temomis, kurios atskleidžia naujienas apie inovatyvius projektus bei tendencijas saugumo, sveikatos bei technologijos srityse. Mūsų įkurtas 2-viruses.com projektas žengė pirmuosius žingsnius jau 2007 metais, kuomet nusprendėme atsiriboti nuo monopolijos saugumo programų kūrimo industrijoje.