Išpirkos reikalaujantis virusas nusitaikė į Apple naudotojus

Jei savo kompiuteryje naudojate ne Windows, bet MacOS operacinę sistemą – turime jums blogų naujienų. Neseniai atrastas naujas išpirkos prašantis virusas, pritaikytas būtent MacOS operacinei sistemai. Kaip žinia, dauguma tokio tipo virusų yra nutaikyti į Windows operacinę sistemą, todėl tokia infekcija yra gana netikėta. Iš tiesų, šis užkratas yra kiek neįprastas ir išsiskiriantis iš kitų tokio tipo virusų.

Kibernetinio saugumo specialistai pavadino šią infekciją OSX/Filecoder.E. Atsižvelgiant į atliktų tyrimų išvadas, šis virusas nėra platinamas kartu su kenksmingais elektroniniais laiškais, nors šis platinimo būdas ir yra populiariausias tokiu infekcijų tarpe. Viruso kūrėjai suprogramavo jį taip, jog kompiuteriai būtų infekuojami kuomet vartotojai bando parsisiųsti programas ar kitą medžiagą iš torentų svetainių. Jei naudojatės torentų suteikiamomis galimybėmis ir siunčiatės duomenis tiesiogiai iš kitų asmenų (skleidėjų), yra tikimybė jog jūsų kompiuteryje esti įvairaus tipo pavojų. Anokia paslaptis, jog torentų programos ir tinklapiai dažnai priveda prie įvairiausių saugumo problemų.

Šios išpirkos programos veikimo ir platinimo principas labai paprastas – žmogus parsisiunčia tam tikrą dokumentą iš torentų tinklapio, manydamas jog tai yra vienokia ar kitokia programa. Jis pats mėgina ją įrašyti ir pats duoda leidimą atlikti įvairius veiksmus ir pakeitimus kompiuteryje. Kai “programa” įrašoma, išaiškėja, jog tai yra virusas ir visi asmeniniai failai tuo metu jau yra užblokuoti. Visai nesvarbu ar jūsų dokumentai saugomi išorinėje ar vidinėje laikmenoje, šis virusas sugeba juos užblokuoti. Norėdami atgauti užblokuotus failus, būsite paprašyti susimokėti 0.25 BTC (apie 292 JAV dolerius, dabartiniu kursu). Jei dokumentų jums reikia itin skubiai, nusikaltėliai siūlo papildomą paslaugą – greitą failų atkodavimą (per 10 minučių), kuris kainuoja 045 BTC (apie 525 JAV dolerius, dabartiniu kursu). Kaip bebūtų, nėra jokių garantijų jog atgausite savo duomenis, net ir sumokėję prašomą išpirką.

Paskutinis teiginys buvo oficialiai įrodytas ir apžvalgininkų iš ESET, kurie pirmieji aptiko šią infekciją. Pasirodo, kad šios viruso kūrėjai net neturi techninių galimybių atrakinti užkoduotus duomenis, todėl sumokėjus prašoma išpirką jūs tikrai liksite prie suskilusios geldos. Šiuo metu nėra jokios programos, kuri sugebėtų atkoduoti šiuos failus, o tai tik padaro visą situaciją dar baisesne ir beviltiškesne.

 
 - Internetinių projektų vadovas
Aš - Lietuvoje gyvenantis projektų vadovas, kuriam itin svarbu rūpintis man priklausančia įmone. Stengiuosi aktyviai domėtis temomis, kurios atskleidžia naujienas apie inovatyvius projektus bei tendencijas saugumo, sveikatos bei technologijos srityse. Mūsų įkurtas 2-viruses.com projektas žengė pirmuosius žingsnius jau 2007 metais, kuomet nusprendėme atsiriboti nuo monopolijos saugumo programų kūrimo industrijoje.
 
vasario 27, 2017 17:25
Be kategorijos
 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *