Virš šimto žmonių suimta “BlackShades” operacijos metu

Vienoje didžiausių visų laikų policijos operacijoje internetinėje erdvėje buvo sulaikyta apie 100 žmonių, kurie arba prisidėjo prie kenksmingos programinės įrangos kūrimo ir platinimo, arba patys ją naudojo siekiant užgrobti kitų vartotojų kompiuterius ir tokiu būdu pasipelnyti. Pasinaudoję kenksminga programine įranga vagišiai įsilaužė į pusę milijono kompiuterių esančių visame pasaulyje.

Kompanija į dienos šviesą paleidusi kenkėjišką programą dirbo pasivadinę “BlackShades”. Jos pagalba galima nuotoliniu būdu įsibrauti į kompiuterį esantį kad ir už tūkstančio kilometrų bei rinkti įvairius asmeninius duomenis, tokius kaip slaptažodžiai, slapyvardžiai bei kiti įvairūs asmeniniai dokumentai.

Programinės įrangos “BlackShades Remote Access Tool (RAT)” kaina rinkoje buvo viso labo 40 dolerių, dėl šios priežasties rekordiškai didelis internetinių nusikaltėlių skaičius įsigijo šią programą ir plėšikavo internete. Niujorke vykusios konferencijos metu pareigūnas iš JAV teigė, jog užpuolikai aktyvuodavo užgruobtose kompiuteriuose esančias kameras, pasisavindavo kai kuriuos svarbius failus, o mainais į juos prašydavo piniginės išpirkos.

Dvi dienas vykusių reidų metu policija apieškojo per 359 namus ir šešiolikoje valstybių Europoje ir Amerikoje. Pastangos davė aiškių vaisių – areštuoti ne tik kietieji diskai, bet ir nešvarūs pinigai, nelegalūs ginklai bei narkotikai. Šioje opoeracijoje dalyvavo specialieji agentai iš devyniolikos šalių ir pagal sulaikytų žmonių skaičių tai yra didžiausia internetinių nusikaltimų išaiškinimo operacija istorijoje.

Pasak JAV pareigūnų, “BlackShades” organizacijai vadovavo švedas Alex Yucel, kurį praeitų metų lapkričio mėnesį sulaikė Moldovoje. Šis asmuo vadovavo visai programinės įrangos gaminimo ir platinimo veiklai. Remiantis pateiktais dokumentais, per ketverių metų laikotarpį (nuo 2010 iki 2014) organizacija iš pardavimų uždirbo per 350 tūkst. JAV dolerių. Iki šiol nėra aišku, kiek pinigų pasisavino internetiniai plėšikai iš viso pasaulio, į pagalbą pasitelkę šią kenkėjišką programinę įrangą.

Šios operacijos pasisekimą nulėmė dar prieš keletą metų vykęs kitas tyrimas, pavadinimu “Operation Cardshop”. Jo metu FTB pareigūnai sukūrė fiktyvų puslapį, siūlantį internetiniams plėšikams pirkti bei parduoti kreditinių kortelių numerius ir tokiu būdu sučiupo Maiklą Hogue, kuris buvo ženkliai prisidėjęs prie BlackSHades’ RAT programos kūrimo.

2013-aisiais jis buvo už du praeityje įvykdytus nusikaltimus (taip pat virtualioje erdvėje) ir mainais už bausmės sušvelninimą sutiko bendradarbiauti su pareigūnais bei pateikė itin svarbios informacijos, padėjusios sėkmingai sučiupti nusikaltėlius.

Šaltinis: www.reuters.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai