Programėlė saugiems pokalbiams – Signal

Jei dar nesate nieko apie ją girdėję – “Signal” yra bene saugiausia mobilioji aplikacija skirta sms žinutėms bei pokalbiams. Aplikacija pritaikyta tiek Apple tiek Android operacinėms sistemoms ir dažniausiai yra naudojama išmaniuosiuose telefonuose. Programėlė išpopuliarėjo po to, kai Edward’as Snowden’as (žymusis NSA paslapčių atskleidėjas) atsiliepė apie ją kaip apie saugią ir praktišką programą, kuri gali užtikrinti pokalbių saugumą. Šiuo metu programėlės kurėjai pristato dar vieną naujovę – vaizdo skambučius. Nors šiuo metu ši funkcija vis dar yra beta versijoje, jau visai netrukus visi programėlės vartotojai galės ja naudotis.

Ne pelno siekiančios organizacijos “Open Whisper Systems” sukurta aplikacija yra gerai žinoma visiems internetiniu saugumu besidomintiems vartotojams. Ji taip pat pradeda populiarėti ir tarp įprastų vartotojų, o Google Play parduotuvės platformoje skaičiuojama jau per 1 milijoną programėlės parsisiuntimų. Kuo ji kitokie ir pranašesnė už kitas bendravimo programėles, kurių rinkoje yra apstu? Visų pirma dėl savo aukšto saugumo prioritetų. Visa informacija siunčiama naudojantis programėle yra užkoduojama, tokiu būdu užtikrinant vartotojų pokalbių privatumą.

signalappnew-2-viruses

Moxie Marlinspike’as, kompiuterių inžinierius ir programėlės kūrėjas, išplatino įrašą savo tinklaraštyje ir paaiškino vaizdo skambučių funkciją. Jis teigė, jog pagrindinis beta versijos tikslas yra suteikti galimybę vartotojams su įvairia programine įranga ir tinklo nustatymais išbandyti naują funkciją ir suteikti atsiliepimus apie ją. Tai yra pati efektyviausia priemonė užtikrinti, jog funkcijoje nėra jokių saugos spragų ar klaidų dar prieš išleidžiant ją viešai prieinamam naudojimui. Tame pačiame tinklaraščio įraše programėlės kūrėjas paminėjo, jog tai bus “visiškai nauja vaizdo skambučių infrastruktūra”.

“Signal” vaizdo skambučių naudojimas

Jei esate nekantrus, “Signal” vaizdo skambučius galite išbandyti jau dabar. Viskas ką jums reikia padaryti, tai aktyvuoti šią funkciją pačioje programėlėje. Nesvarbu ar naudojate Apple ar Android operacinę sistemą, atsidarę “Signal” programėlę nueikite į nustatymų skiltį, pasirinkite ‘Advanced’ pasirinkimą, ‘Video calling beta’ ir aktyvuokite pasirinkimą.

Nors saugumas yra pats svarbiausias dalykas tiek programėlės naudotojams, tiek ir jos kūrėjams, vaizdo skambučių funkciją gaubia šiokios tokios abejonės. Naudodamiesi šia funkcija, jūs automatiškai įrašysite ir išsaugosite kai kurią su skambučiais susijusią privačią informaciją, pvz. kam skambinote, kiek laiko truko skambutis, į kokį telefono numerį skambinote ir t.t. Šią informaciją išsaugo ‘CallKit’ funkcija esanti visuose Apple išmaniuosiuose telefonuose. Informacija yra patalpinama “paskutinių skambučių” sąraše bei gali būti išsaugoma ir iCloud platformoje. Tai sukuria potencialią galimybę nutekinti šiuos duomenis įsilaužus į iCloud paskyrą. Visa laimė, jog “CallKit” funkcija gali būti išjungta kiekviename telefone.

 
 - Internetinių projektų vadovas
Aš - Lietuvoje gyvenantis projektų vadovas, kuriam itin svarbu rūpintis man priklausančia įmone. Stengiuosi aktyviai domėtis temomis, kurios atskleidžia naujienas apie inovatyvius projektus bei tendencijas saugumo, sveikatos bei technologijos srityse. Mūsų įkurtas 2-viruses.com projektas žengė pirmuosius žingsnius jau 2007 metais, kuomet nusprendėme atsiriboti nuo monopolijos saugumo programų kūrimo industrijoje.
 
 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *