Naujas pavojus: subtitrai gali leisti programišiams valdyti jūsų įrenginį

Šia savaitę Check Point tyrėjų paskelbtas įrašas sukėlė didelę susidomėjimo bangą. Pasirodo, jog filmų mėgėjai turėtų atkreipti dėmesį į labai realų, tačiau anksčiau neaptiktą pavojų. Jeigu dažnai žiūrite filmus kitomis kalbomis ir parsisiunčiate subtitrus, padedančius jums suprasti filmą, turėtumėte būti informuotas, jog ši savybė neseniai buvo apibrėžta iš naujo.
Nors daugelį virusų platinimo triukų mes jau puikiai žinome, dar liko tokių, apie kuriuos net ir geriausi saugumo tyrėjai dar žino nedaug. Šį kart paaiškėjo, jog po to, kai subtitrai yra pridedami į filmą, programišiai gali imti kontroliuoti visą kompiuterinę sistemą.

Turėdami galimybę kontroliuoti jūsų įrenginį, programišiai galės stebėti jūsų veiklą, klausytis pokalbių ar vykdyti kitas komandas. Tai didžiulis privatumo pažeidimas, galintis sukelti ne tik saugumo, bet ir finansinių problemų. Patariame, jog nesisiųstumėte subtitrų iš nepatikimų šaltinių, kadangi jos gali būti suprogramuotos taip, jog suteiktų programišiams prieigą prie jūsų valdomo įrenginio.

Tobulėjant naujosioms technologijoms, subtitrų prijungimo funkcija yra galima ir išmaniuosiuose televizoriuose ir telefonuose. Tai reiškia, kad naujai atrastas įsilaužimo būdas yra svarbus daugeliui žmonių.Teigiama, kad patys mėgstamiausi vartotojų vaizdo įrašų leistuvai gali būti paveikti kenksmingų subtitrų. Jeigu naudojate Stremio, VLC Popcorn Time ar Kodi programas, siūlome jums jas atnaujinti. Tai padarykite kuo skubiau, ypač, jeigu planuojate šį vakarą stebėti filmą ir prie jo prijungti vertimą į lietuvių kalbą.

Pasiūlymę atnaujinti savo vaizdo įrašų leistuvus todėl, jog jų kūrėjai jau spėjo sutvarkyti aptiktas saugumo problemas. Tačiau vertėtų prisiminti, jog kiekvienas vartotojas turi vengti siųstis programas iš nepatikimų šaltinių. Jeigu esate linkęs lankytis įvairiose failus platinančiose svetainėse, primename, jog galite netyčia parsisiųsti itin kenkėjišką programą.

Šaltinis: blog.checkpoint.com

 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *