Kaip apsisaugoti nuo virusų? Svarbiausi patarimai vartotojams

Mūsų tyrėjų komanda visuomet kruopščiai stengiasi padėti kompiuterių naudotojams apsisaugoti nuo vis dažniau pasirodančių kenkėjiškų programų bei virusų. Įpusėjus 2017m., pasaulis jau spėjo susidurti su itin bauginančiomis infekcijomis kaip NotPetya, WannaCry bei daugeliu kitų smulkesnių grėsmių. Štai kodėl nusprendėme sudėlioti daugumą saugumo patarimų į vieną patogų straipsnį. Jeigu atsižvelgsite į žemiau išvardintas rekomendacijas, sėkmingai apsisaugosite nuo pačių nemaloniausių infekcijų.

Saugumo patarimai

  • Slaptožodis – itin slapta kombinacija. Vartotojai turėtų stengtis nevartoti tų pačių kodų skirtingoms paskyroms. Prisiminkite, kad jeigu programišiai sužinos šią prisijungimo detalę, jiie galės pasiekti ne vieną, o kelias vartotojo paskyras.

  • Dar kartą apie slaptažodžius. Nenaudokite jau pasenusių kombinacijų kurias programišiai gali lengvai patikrinti. Internete galima rasti sąrašus, kuriuos aiškiai nurodomi patys silpniausi slaptažodžiai. Tarp ju galime matyti tokius veteranus kaip: 123456, admin, abc123, password1, login.

  • Atnaujinkite savo operacinę sistemą ir turimas programas. Šių atnaujinimų ieškokite tik oficialiuose aplikacijų puslapiuose ir nebandykite jų siųstis iš nepatikimų šaltinių. Turbūt žinote kaip dažnai programišiai naršyklėse platina netikėtai atsiveriančius langus, raginančius vartotojus atsinaujinti savo turimas programas.

  • Kalbant apie naršyklėse atsiveriančius langus, prisiminkite kad turėtumėte vengti įvairaus reklaminio turinio.

  • Socialiniai tinklai – viena iš vietų, kuriuose gali būti platinami kompiuteriniai virusai. Jeigu jūsų draugų sąraše esantis asmuo atsiunčia jums keistą žinutę ar nuorodą be jokio papildomo paaiškinimo, nereguokite į gautą pranešimą. Gali būti, jog jūsų draugas užsikrėtė virusu ir dabar, jo socialinio tinklo paskyra yra naudojama kaip platinimo priemonė.

  • Venkite atsakyti ar atverti keistus elektroninius laiškus. Jeigu jūsų elektroninėje pašto dežutėje atsirado pranešimų iš nepažįstamų šaltinių, atkreipkite dėmesį ar tai tik nėra programišių bandymas apkrėsti jus virusais. Niekada nesisiųskite prie laišku prikabintų failų, kadangi jie neretai pasirodo esantys pavojingi.

  • Atkreipkite dėmesį, jog įvairūs CD, DVD ar USB įrenginiai gali būti apkrėsti kenkėjiškomis programomis. Prieš prijungdami nepažįstamą priedą, pasitikrinkite ar turima anti-virusinė sistema – nepasenusi ir galės jus apsaugoti.

  • Smulkios programos ar failai gali būti automatšikai įrašyti į jūsų kompiuterį kuomet lankotės nesaugiose svetainėse. Jeigu prieš jus pasirodo lentelės, reikalaujančios jus pasirinkti „yes“, „no“ ar „cancel“ mygtukus, spauskite raudoną ‘x“ išjungimo mygtuką. Jeigu pasirinksite vieną iš kitų nurodytų mygtukų, gali būti, jog į jūsų operacinę sistemą bus automatiškai įdiegta kenkėjiška programa.

  • Apsaugokite savo kompiuterį patikima anti-virusine programa.

  • Jeigu turite vaikų ir leidžiate jiems naudotis kompiuteriu, aptarkite su jais šias saugumo taisykles. Taip pat, galite naudoti įvairią įrangą, padedančią automatiškai blokuoti nepageidaujamą turinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Apsaugos gidai

Paskutiniai komentarai

Naujausi įrašai